הנחיות למטופל לאחר ניתוח הרמת סינוס

מטרת הניתוח להרמת סינוס הוא יצירת תשתית גרמית לשתלים ובסוף לשיקום. מאחר שמדובר בטיפול מורכב במערכת של סינוסים המחוברת לחלל האף - הקפדה על ההוראות תאפשר סיכויי הצלחה גבוהים יותר לטיפול.

اللغة العربية | አማርኛ | РУССКИЙ | ENGLISH

הנחיות לאחר הניתוח

כיסוי אנטיביוטי:

יש לבקש מהרופא מרשם רפואי לכיסוי אנטיביוטי. מומלץ להתחיל את השימוש באנטיביוטיקה ביום הניתוח ולקבל הסברים על כל תרופה, בהתאם לשיקול דעתו של הרופא. אם קיימת רגישות לפניצילין עליך לדווח לרופא על מנת לקבל מרשם לאנטיביוטיקה חלופית.

משככי כאבים:

להקלה על הכאב ניתן להיעזר בתרופות הבאות בהתאם למינון המומלץ:

1-2 טבליות אדויל או נורופן, 3-4 פעמים ביום.

1-2 טבליות אופטלגין, 3-4 פעמים ביום.

25-50 טיפות אופטלגין, 3-4 פעמים ביום.

מזון ושתייה:

במשך 24 שעות מומלץ להימנע משתייה ואכילה של מזונות חמים ובעלי מרקם קשה. במשך 48 שעות מומלץ להימנע מעישון וצריכת אלכוהול.

קינוח אף:

חשוב מאוד להימנע בכל מצב, מקינוח האף במשך חודש ימים לאחר הטיפול על מנת שלא לפגוע ברקמה העדינה המחלימה. אין לנפח בלונים, אין לשתות בקשית ואין לנגן בכלי נשיפה – פעולות אלו גורמות לעליית לחץ במערות האף ועלולות לגרום לנזק באזור הניתוח וכישלון. במידה וקיים גודש באף יש לנגבו בעדינות, ללא הפעלת לחץ.

טיפות אף:

בשבוע הראשון לאחר הטיפול יש להשתמש בטיפות אף מסוג אוטריוין או אלרין במינון של שתי טיפות בנחיר בצד המנותח או בהתאם להוראות הרופא.

להקפיד על ראש מורם:

בתקופה הקרובה  רצוי לא לכופף את הראש כלפי מטה, לישון עם הראש מורם ולא לנסוע למקומות גבוהים או נמוכים במיוחד. אין לטוס או לצלול במשך חודש ויש להימנע מפעילות גופנית במשך כשבועיים.

שטיפות פה:

למחרת הניתוח יש להתחיל בשטיפות פה מסוג קורסודיל או תרודנט, פעמיים ביום למשך כשבוע, על פי ההוראות המצורפות לאריזה.

צחצוח שיניים:

לאחר 24 שעות יש לחזור לצחצח שיניים כרגיל, אך אין לצחצח את אזור התפרים וחשוב למנוע הצטברות שיירי מזון בעזרת שטיפות פה עדינות. במידה ובמהלך הניתוח נעשה שימוש בתפרים שאינם נספגים, יש להגיע לרופא לאחר 7-10 ימים לביקורת והוצאת התפרים.

תופעות לוואי אפשריות לאחר הניתוח

התמודדות עם כאב:

מיד לאחר הטיפול ניתן לקרר את אזור הניתוח לסירוגין באמצעות קרח (רבע שעה לקרר ורבע שעה הפסקה), על פי הוראות הרופא.

כמו כן, ניתן ליטול משככי כאבים, בהתאם להמלצת הרופא.

נפיחות ושטפי דם:

עם התפוגגות ההרדמה המקומית ובמהלך הימים הראשונים שלאחר הניתוח ייתכנו כאבים, נפיחות ושטף דם באזור הטיפול, בלחי ומתחת לעין. שיא הנפיחות או הבצקת מגיע לאחר כשלושה ימים וצפוי להימשך עד שבוע לאחר הניתוח. במקרה בו הנפיחות מלווה בעליית חום, יש ליצור קשר עם הרופא המטפל. במידה והרופא רשם תרופות משככות כאבים, יש להשתמש בתרופות אלו על פי הוראות הרופא.

דימום:

במידה ונוצר דימום מהאף ב-24 שעות הראשונות לאחר הטיפול, יש לשכב ולהניח בעדינות צמר גפן בנחיר המדמם עד להפסקת הדימום. יש להימנע עד כמה שניתן מהתעטשות ושיעול ואם אי אפשר להימנע מכך יש לעשות זאת בפה פתוח.

בכל שאלה נוספת נשמח לעמוד לרשותך – הרופא המטפל, מנהל המרפאה או מנהלת שירות הלקוחות במרפאה.

לרשימת מרפאות כללית סמייל

החלמה מהירה!

שמחים לחזור לשגרה :)

חיטאנו את החדרים, מיגנו את הצוותים ותדרכנו את עובדי המרפאות כך שנוכל לשמור על בריאותכם ועל בריאות הצוות המטפל.
שימו לב: בשבועות הקרובים צפויים זמני המתנה ארוכים. אנחנו חוזרים אל המטופלים שהתורים שלהם בוטלו ומעניקים להם טיפול על-פי הדחיפות הרפואית.
לפרטים נוספים על החזרה לפעילות ועל ההנחיות בימי "שגרת הקורונה"

לכל הפרטים >>