הנחיות למטופלים ביישור שיניים בזמן משבר הקורונה

איך משלימים את הטיפולים הארוכים והמתמשכים כמו יישור שיניים? הרופא הראשי של כללית סמייל על הכללים עליהם יש להקפיד כשאתם נמצאים בבית ולא יכולים להגיע למרפאה בשל המצב

ד"ר חגי סלוצקי, רופא ראשי, כללית סמייל

יישור שיניים קורונה

טיפול יישור שיניים ידוע כטיפול ארוך וממושך. אנחנו רופאי השיניים, רואים את המטופלים שלנו אחת לתקופה: פעם בחודש, פעם בחודשיים או שלושה ולעיתים אף יותר מכך. המטרה שלנו בטיפולי הביקורת האלה היא לוודא כי השפעת הכוחות על השיניים לא ייגרמו נזק לאורך זמן לשיניים ולחניכיים.

אם חלילה טיפול יישור השיניים נפגע עדיין נוכל לתקן אותו. אולם, וכאן האחריות היא על המטופלים, וגם ההורים שלהם בחלק מהמקרים. יש לשמור היטב על ניקיון השיניים, גם ובמיוחד אלו שעליהם מודבקים סמכים (קוביות) או טבעות. וזאת מסיבה טובה.

אלו נזקים עלולים להיגרם?

מחקרים מראים, שדווקא בתקופות של חופש, רמת ההיגיינה בפה יורדת מאוד, וכתוצאה מכך עלולים להיגרם נזקים לחניכיים ולשיניים. מדובר על נזקים כמו: דלקת המתבטאת בדימום בחניכיים, נזקים לשיניים כתוצאה מריקבון השן (עששת) בעיקר סביב ההדבקות.

איך מונעים את הנזקים?

כדי למנוע נזקים חשוב להקפיד על כמה כללים בסיסיים:

  • יש לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום. במיוחד בימים אלה, מומלץ אפילו להקפיד עוד יותר ולצחצח לאחר כל ארוחה, בקפדנות – מעל ומתחת כל הדבקה.
  • יש לשנות את כיוון הזיפים של המברשת כך שהם יגיעו לכל מקום, גם ובעיקר לאזור שבין החניכיים להדבקה וסביב כל מכשור בפה.
  • את הדימומים, אם יש, ניתן לעצור בעזרת צחצוח קפדני באזור המפגש של החניכיים עם השיניים, שבסופו של יום, יגרום להפסקת הדימום.

 

לסיכום

שני דברים עיקריים מסייעים לתוצאה טובה ביישור שיניים:

  1. שיתוף פעולה.
  2. היגיינת פה מעולה.

 

איך מבצעים טיפולים במרפאה בימי הקורונה?

ד"ר רולי ברקוביץ, אחראית תחום רפואת שיניים לילדים מסבירה בסרטון קצר כיצד אנחנו שומרים על הבריאות של המטופלים ושל אנשי הצוות בימים אלו: 

 

 

לחיפוש מרפאות כללית סמייל לרפואה דחופה (יש להתקשר טרם ההגעה למרפאה)

לחיפוש מרפאות הסדר (יש להתקשר למרפאה טרם ההגעה)

עכשיו אפשר לחייך חיוך גדול

כללית סמייל מציעה ללקוחות כללית מושלם פלטינום

טיפולי שיניים משמרים ב-20 ₪!

סתימות, עקירות, טיפולי שורש ועוד

*ללקוחות מעל לגיל 18

לפרטים היכנסו