רפואת שיניים דחופה – מה חשוב לדעת?

לקוחות כללית סמייל יכולים לפנות ולקבל שירותי רפואת שיניים דחופה במרפאות שיניים לעזרה ראשונה של הרשת - לאחר תיאום תור בטלפון. כמה עולה טיפול דחוף? למי להתקשר לפני שבאים למרפאה? ומה עושים בכל מה שקשור בטיפולי המשך. מדריך

רופאי כללית סמייל

רפואת שיניים בחירום

اللغة العربية | РУССКИЙ ENGLISH | አማርኛ

 

החיים מזמנים לנו כל מיני מצבים לא מתוכננים, ולעיתים בעקבות מכה, חבלה או מסיבה אחרת אנחנו צריכים לפנות בדחיפות לטיפול חירום במרפאת שיניים. לכללית סמייל רשת מרפאות בפריסה ארצית והן ערוכות לקלוט ולתת רפואה דחופה למטופלים בשעות הפעילות. מעבר לשעות הפעילות יש לפנות למרפאות עזרה ראשונה.

שימו לב: ניתן להגיע למרפאה רק לאחר תיאום תור בטלפון.

דגשים חשובים

 • גם טיפולי העזרה הראשונה והרפואה הדחופה ניתנים בהתאם להנחיות הפעילות בתקופת הקורונה. לחצו כאן לכל ההנחיות
 • ניתן לקבל עזרה ראשונה ברפואת שיניים בכל מרפאות כללית סמייל בשעות הפעילות.
 • יש ליצור קשר טלפוני עם המרפאה לפני שמגיעים למרפאה.
 • הצוות הרפואי יתפנה לטפל בך בהקדם האפשרי, בהתאם להתחייבויות כלפי מטופלים אחרים שקבעו תור מראש.
 • העלות הסופית של טיפול חירום ברפואת שיניים ניתנת לקביעה רק בתום הטיפול.
 • בכל מקרה יש לקבוע תור להמשך טיפול.
 • המרפאה סגורה? ניתן לפנות לאחת ממרפאות עזרה ראשונה.

אנחנו כאן בשבילך

 • כללית סמייל כאן בשבילך גם במצבי חירום ברפואת שיניים. הצוות הרפואי בכל אחת ממרפאות סמייל מיומן וערוך למתן טיפול עזרה ראשונה ברפואת שיניים במשך כל שעות הפעילות של המרפאה.
 • לפני שמגיעים למרפאה חשוב ליצור קשר טלפוני עם אנשי המשרד, כך, הצוות הרפואי יוכל להיערך לקראת הגעה של מקרה חירום, ולעיתים ייתכן שיוחלט להפנות מטופל חירום למרפאה אחרת – הן כדי לקצר את זמן ההמתנה במקרה של עומס חריג, או במקרים בהם הטיפול הדרוש לא ניתן במרפאה זאת.
 • מקרים של חבלות במשנן למטופלי כללית יטופלו כעזרה ראשונה במרפאות כללית סמייל ובמרפאות מר"מ (עזרה ראשונה), בהתאם לטיפולים המוגדרים בסל השירותים לילדים עד גיל 18. טיפולים שאינם מוגדרים בסל השירותים, יינתנו בתשלום כמקובל. לפירוט שירותי בריאות השן במערכת סל השירותים של כללית
 • לצורך קבלת החזר הוצאות עבור טיפולים במקרים של חבלות במשנן בתלמידי מערכת החינוך הפורמלית (מגיל 3 עד גיל 18) ניתן לפנות למשרד החינוך באמצעות ביטוח ענבל.
 • במקרה של חשש לשבר בעצם הלסת, יש להתפנות לחדר המיון בבית החולים בו יש מחלקה לכירורגיית פה ולסת.

טיפול מקצועי ואנושי

גם במקרים דחופים, כשמגיעים לאחת ממרפאות כללית סמייל, חשוב לדעת שהצוות הרפואי מצוי בעיצומם של טיפולים אחרים וייתכן שתתבקש להמתין בסבלנות עד שאחד הרופאים יתפנה ויוכל לבצע אבחון ראשוני של המצב הרפואי הדנטלי.

לא פעם קורה שמגיעים לפתחה של המרפאה מספר מקרים דחופים במקביל, ובנוסף חשוב לזכור שהמטופלים שיושבים לצִדך במרפאה קבעו תור, לעיתים חודשים מראש, ואנו מחויבים להעניק גם להם שירות. דעו כי צוות המרפאה עושה את מירב המאמצים להעניק בהקדם טיפול רפואי, בלי לפגוע בזכות של יתר המטופלים לקבלת שירות מקצועי ומהיר.

כמה עולה טיפול שיניים דחוף?

לא ניתן לקבוע מראש את עלות טיפול חירום בשיניים, מאחר שלא פעם קורה שהאבחון הראשוני אינו מאפשר לחזות באופן מדויק את המצב הרפואי של המטופל. במקרי חירום רפואיים רבים תוך כדי מהלך הטיפול נחשפות בעיות, פגיעות, חבלות או נזקים נוספים שלא ניתן לדעת מראש על קיומם. לכן גובה המחיר עבור טיפול חירום בשיניים נקבע רק בסיומו של הטיפול, בהתאם למהות הטיפול שבוצע בפועל.

קביעת טיפול המשך – למה זה חשוב?

חשוב לדעת שטיפול חירום ברפואת שיניים מטרתו למנוע הסלמה של המצב ולסייע בהקלה מיידית של הכאב, אולם טיפול זה אינו יכול לתת מענה מקצועי מלא ומקיף לבעיה הרפואית שהתעוררה. ייתכן אף  שהטיפול הרפואי שתקבל לא תמיד ייתן מענה מיידי לכאבים, ולעתים חולפים מספר ימים עד להשפעת הטיפול על התחושה הפיזית.

בכל מקרה, בגמר קבלת טיפול החירום, חשוב ואף הכרחי לקבוע תור להמשך טיפול. כך הצוות הרפואי בכללית סמייל יוכל להעניק לך טיפול רפואי מעמיק, מקיף, יסודי ומקצועי. הימנעות מהמשך טיפול עלולה לגרום לנזק לא רק לשן הפגועה, אלא גם לשיניים הסמוכות אליה ולחניכיים.

 

לראות רופא שיניים בלי לצאת מהבית: הכירו את שירות ייעוץ אונליין בכללית סמייל

איך קובעים טיפול המשך?

באתר: מזמינים תור אצל רופא השיניים באתר או באפליקציה

בטלפון: חפשו מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם

 

עכשיו אפשר לחייך חיוך גדול

כללית סמייל מציעה ללקוחות כללית מושלם פלטינום

טיפולי שיניים משמרים ב-20 ₪!

סתימות, עקירות, טיפולי שורש ועוד

*ללקוחות מעל לגיל 18

לפרטים היכנסו