רפואת שיניים דחופה – מה חשוב לדעת?

اللغة العربية | РУССКИЙ ENGLISH | አማርኛ

 

  • עזרה ראשונה ברפואת שיניים ניתנת בכל מרפאות כללית סמייל בשעות הפעילות.

  • חשוב ליצור קשר טלפוני עם המרפאה לפני הגעתך.

  • הצוות הרפואי יטפל בך בהקדם האפשרי, בהתאם להתחייבויות כלפי מטופלים אחרים שקבעו תור מראש.

  • המרפאה סגורה? ניתן לפנות לאחת ממרפאות עזרה ראשונה.

  • העלות הסופית של טיפול חירום ברפואת שיניים ניתנת לקביעה רק בתום הטיפול.

  • בכל מקרה יש לקבוע תור להמשך טיפול.

 

אנחנו כאן בשבילך

כללית סמייל כאן בשבילך גם במצבי חירום ברפואת שיניים.

הצוות הרפואי בכל אחת ממרפאות סמייל מיומן וערוך למתן טיפול עזרה ראשונה ברפואת שיניים במשך כל שעות הפעילות של המרפאה.

לפני הגעתך חשוב ליצור קשר טלפוני עם המרפאה. כך הצוות הרפואי יוכל להיערך לקראת הגעתך, ולעתים יוחלט להפנות אותך למרפאה אחרת – הן כדי לקצר את זמן ההמתנה שלך במקרה של עומס חריג, או במקרים בהם הטיפול הדרוש לא ניתן במרפאתנו.

מקרים של חבלות במשנן למטופלי שרותי בריאות כללית יטופלו כעזרה ראשונה במרפאות כללית סמייל ובמרפאות מר"מ (עזרה ראשונה), בהתאם לטיפולים המוגדרים בסל השירותים לילדים עד גיל 18. טיפולים שאינם מוגדרים בסל השירותים, יבוצעו בתשלום כמקובל.

לצורך קבלת החזר הוצאות עבור טיפולים במקרים של חבלות במשנן בתלמידי מערכת החינוך הפורמלית (מגיל 3 עד גיל 18) ניתן לפנות למשרד החינוך באמצעות ביטוח ענבל, למידע נוסף

במקרה של חשש לשבר בעצם הלסת, אז יש להתפנות לחדר המיון בבית החולים בו יש מחלקה לכירורגיית פה ולסת.

 

ברגישות ובמקצועיות

עם הגעתך לאחת ממרפאות כללית סמייל, כדאי לדעת שהצוות הרפואי מצוי בעיצומם של טיפולים אחרים וייתכן שתתבקש להמתין בסבלנות עד שאחד הרופאים יתפנה ויוכל לבצע אבחון ראשוני של מצבך הרפואי הדנטלי.

לא פעם קורה שמגיעים לפתחה של המרפאה מספר מקרים דחופים במקביל, ובנוסף חשוב לזכור שהמטופלים שיושבים כעת לצִדך במרפאה קבעו תור, לעתים חודשים מראש, ואנו מחויבים להעניק גם להם שירות ברמה בלתי מתפשרת.

צוות המרפאה עושה את מירב המאמצים להעניק לך בהקדם טיפול רפואי, מבלי לפגוע בזכותם של יתר המטופלים לקבלת שירות מקצועי ומהיר.

כאשר יש צורך בקבלת עזרה דחופה ברפואת שיניים מעבר לשעות הפעילות הרגילות של המרפאה – ניתן לפנות לאחת ממרפאות עזרה ראשונה. יש ליצור קשר מראש טרם ההגעה, על מנת להימנע מהמתנה ממושכת.

 

כמה עולה טיפול שיניים דחוף?

לא ניתן לקבוע מראש את עלות טיפול חירום בשיניים, מאחר שלא פעם קורה שהאבחון הראשוני אינו מאפשר לחזות באופן מדויק את מצבו הרפואי של המטופל. זאת מאחר שמקרי חירום רפואיים מאופיינים בכך שתוך כדי מהלך הטיפול נחשפות בעיות, פגיעות, חבלות או נזקים נוספים שלא ניתן לדעת מראש על קיומם.

לכן גובה המחיר עבור טיפול חירום בשיניים נקבע רק בסיומו של הטיפול, בהתאם למהות הטיפול שבוצע בפועל.

 

קביעת טיפול המשך – למה זה חשוב?

חשוב לדעת שטיפול חירום ברפואת שיניים מטרתו למנוע הסלמה של המצב ולסייע בהקלה מיידית של הכאב, אולם טיפול זה אינו יכול לתת מענה מקצועי מלא ומקיף לבעיה הרפואית שהתעוררה. ייתכן אף  שהטיפול הרפואי שיוענק לך לא תמיד ייתן מענה מיידי לכאבים, ולעתים חולפים מספר ימים עד להשפעת הטיפול על תחושתך הפיזית.

בכל מקרה, בגמר קבלת טיפול החירום, חשוב ואף הכרחי לקבוע תור להמשך טיפול. כך הצוות הרפואי בכללית סמייל יוכל להעניק לך טיפול רפואי מעמיק, מקיף, יסודי ומקצועי. הימנעות מהמשך טיפול עלולה לגרום לנזק לא רק לשן הפגועה, אלא גם לשיניים הסמוכות אליה ולחניכיים.

אנו מאחלים לך החלמה מהירה!