טיפולים לשיקום הפה

כאשר חסרות שיניים או כשהשיניים הרוסות, ניתן לבצע טיפול לשיקום הפה. נא להכיר: תותבות, כתרים, גשרים ושתלים

שיקום שיניים

כתר

במהלך טיפול שורש מוריד הרופא חומר רב מהשן עצמה, לעיתים גם מהחלק ההיקפי, על מנת לנקות את האזור הנגוע בעששת. יחד עם זאת, כדי לא לאבד את השן ולהעניק לה צורה אסתטית מחודשת, משלימים את חוסר השן בחומר שחזור קשיח כמו חרסינה על בסיס מתכת או חומרים קרמיים חזקים.

הרופא יוצר מעטפת יפה וטבעית סביב השן מכל צדדיה – מה שנראה כמו כתר, ומכאן השם. הכתר עוטף את השן, מגן על קירותיה ומאפשר לשמר אותה ולהימנע מעקירה. לקריאה נוספת בנושא כתר אסתטי

שתל

כשנוצר הצורך להשלים שן חסרה במקום שיניים שאבדו בעקבות תאונה, מחלה או עקירה, נדרש לקדוח בעצם ולהבריג לתוכה שתל הנראה כמו מיתד (דיבל, בלשון העממית), השתל משמש תושבת מתכתית קשיחה לבניית דמוי שן מחודשת.

העצם נבנית סביב השתל ונאחזת בו בבטחה ומעל ניתן לבנות כתר או מבנה מיוחד, אשר יחליף את השן החסרה בצורה מדויקת ויאפשר חזרה לתפקוד רגיל.

גשר

במקרה שבו סובל המטופל מחוסר בשיניים ומהיעדר עצם שעליה אפשר להרכיב את השתל, ניתן לייצר שני כתרים (או יותר, תלוי במקרה) המשמשים עוגנים בשני צדי האזור מחוסר השיניים וביניהם, ליצור מתלה קשיח שעליו מורכבות שיניים תותבות.

מדובר במבנה שלם, הנקרא גם "תותבת חלקית קבועה". הגשר מוצמד לשיניים המעגנות  באמצעות דבק חזק על מנת שלא יזוז או ייפול מהפה, ועל המטופל  לנקות אותו ואת שיני העוגן על ידי היגיינת פה טובה.

תותבת

מבנה שלם נשלף, המשמש תחליף אסתטי ופונקציונלי במקרים שבהם קיים חוסר מוחלט או כמעט מוחלט של שיניים.

במקרה זה, יוצרים תותבת על פי מידות מדויקות שנלקחות מפיו של המטופל, אותה ניתן לשלוף ולנקות בתום היום.

כיום פחות נתקלים בתותבות, משום שהמודעות להיגיינת הפה גבוהה והמטופלים פחות נוטים לאבד שיניים. כמו כן, קיימים כיום תחליפים נוחים יותר כמו תותבות קבועות חלקיות (אם אפשר), או שימוש בשתלים.

איך פונים לטיפול?

באתר: מזמינים תור אצל רופא השיניים באתר או באפליקציה

בטלפון: חפשו מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם

מידע נוסף בנושא

  1. כל ההנחיות לטיפולים בכללית סמייל
  2. הקשר בין פעילות גופנית לבריאות השיניים
  3. איך לבחור רופא שיניים?

עכשיו אפשר לחייך חיוך גדול

כללית סמייל מציעה ללקוחות כללית מושלם פלטינום

טיפולי שיניים משמרים ב-20 ₪!

סתימות, עקירות, טיפולי שורש ועוד

*ללקוחות מעל לגיל 18

לפרטים היכנסו