טיפולי שיניים אסתטיים

טיפולים המאפשרים להבהיר או להלבין את גוון השיניים או להיטיב את צורתן בהתאם למקובל בעולם המערבי, באמצעות ציפוי השיניים, הלבשת כתרים אסתטיים, חזיתיות חרסינה (למינציה) או שיקום בחומרים אסתטיים ושחזורים מיוחדים. טיפולים אלה, נועדו לשפר את מראה השיניים בהתאם לדפוסי האופנה המקובלים בעולם המערבי.

הבהרת שיניים

לאורך השנים, כחלק מתהליך טבעי, זגוגית השן הופכת שקופה, והדנטין (חומר השן) מצהיב ויוצר מראה לא מחמיא. על מנת להחזיר את המראה הבהיר והצעיר לפנים, ניתן להבהיר את השיניים באמצעות מספר טיפולים קצרים בג'ל חמצני אותו מניחים על השיניים, המפרק את מולקולות הצבע ומביא להבהרה. התהליך אינו מלבין את השיניים אולם מבהיר אותן ומקנה להן בכך מראה טבעי ויפה. יש לחזור על הטיפול לאחר מספר שנים.

חזיתות חרסינה/ציפוי למינציה

הדבקה של חזיתות חרסינה בחזית השיניים נועדה כדי לקבל מראה אחיד ואסתטי של שיניים בהירות,  וכדי להאריך את השיניים במידת הצורך. הפעולה נעשית באמצעות השחזה עדינה בה מסירים חלק מזערי מחזית השן ובמקומה מדביקים את הציפוי העשוי חרסינה עמידה. המראה המתקבל הוא "מראה פרסומות" – אחיד, לבן מאוד ואהוב מאוד בעיקר בארצות הברית, שם מכנים אותו "הוליווד סמייל". באירופה, הנטייה היא להרכיב חזיתות פחות לבנות כדי לדבוק במראה הטבעי. מחקרים מוכיחים כי ההדבקה אינה מורידה מעמידותה של השן מה שאומר שאפשר לנגוס וללעוס כרגיל.

מילואות חרסינה

שחזור שן (סתימה) יצוק ואסתטי, הנעשה כמודל במעבדה ולאחר מכן מוכנס ומודבק לשן באופן מדויק. שחזור החרסינה משדרג את השחזור ה"רגיל" הנעשה על ידי הרופא במרפאה. זהו שחזור עמיד אשר מתאים לכל מי שמבקשים רמה גבוהה במיוחד של אסתטיקה.

כתרים אסתטיים

כתרים ייחודיים שמטרתם שיקום השן והקניית מראה אסתטי באותה פעולה. בניגוד לעבר, אז השתמשו בכתרי חרסינה על גבי מתכת או זהב, הנטייה כיום היא להשתמש בכתרי זירקוניה חזקים במיוחד הנעשים בחריטה ממוחשבת ומדויקת במעבדה, ללא בסיס מתכתי. התוצאה: מוצר אסתטי ברמה גבוהה המדמה את השן הקודמת לחלוטין.

לקריאה נוספת בנושא:

שירות חדש – כתר אסתטי בפגישה אחת במרפאה

חיוך הוא ביטוי לאושר – הכל על מילואות חרסינה

השיניים נוטלות חלק מכריע במראה האסתטי באזור הפנים ומי לא היה רוצה חיוך החושף שיניים צחורות?

הבהרה על הלבנת שיניים

כללית סמייל – רפואת שיניים מקצוענית. בשבילך.