יישור שיניים

כאשר השיניים עקומות, כשקיימת אי התאמה בין הלסתות וכשהשיניים לא מונחות היטב וגורמות מפגע אסתטי או קשיים בלעיסה ובסגירת המנשך, יש ליישר את הלסתות והשיניים באמצעות טיפול הדרגתי המשתמש בעיקר באמצעים היוצרים הפעלת כוח עדינה על השיניים על מנת לדחוף או למשוך אותם למקום. לעיתים יש לשמור מקום לניבים או להביאם למקום או שיניים אחרות שאינן במקומן בסופו של תהליך מטרתנו להיטיב את מצב המשנן ולשפר אסתטיקה .

יישור שיניים לילדים

מעניק פתרונות למגוון מצבים בהם השיניים גדולות והלסת קטנה מדי, כששן לא בוקעת בגלל צפיפות המשנן, כשהשיניים צמחו "מסובבות", או כשיש מפגע כמו אי התאמה בין הלסתות, שעלול ליצור משנן בולט ולא אסתטי. את היישור מוטב לבצע בגיל הנעורים, לאחר בקיעת השיניים הקבועות וכשניתן לסמוך על הילד שיצחצח את שיניו, שכן יישור שיניים מחייב היגיינה אוראלית מוקפדת. באמצעות הדבקת מכשירים על גבי השיניים ובכוחות עדינים, מזיזים את השיניים הבעייתיות למקום הרצוי ולעיתים אף משפיעים על עצם הלסת ומרחיבים אותה כדי ליצור מנשך תואם. התהליך עשוי לארוך ממספר חודשים ועד כשנתיים, כאשר בסיום התוצאה מעניקה מראה שיניים אידיאלי לילד.

יישור שיניים למבוגרים

בעבר, מטופלים מבוגרים היו נבוכים כשהוצע להם ליישר את שיניהם אולם כיום,  רבים מהם עושים את התיקון האסתטי שלא נעשה כשהיו בני נוער ומחזירים את החיוך היפה לפניהם, ללא כל מבוכה. זה אף נעשה שכיח גם בקרב מפורסמים,  שמתהלכים  בגאווה כששיניהם מעוטרות ב"ברזלים" ומספרים לכל דורש, כי לעולם לא מאוחר לשפר את המראה.

לקריאה נוספת בנושא:

הילדים שלכם חושבים פעמיים לפני כל חיוך?

כללית סמייל – רפואת שיניים מקצוענית. בשבילך.