סדים דנטאלים

ככלל, סד דנטאלי שומר על המשנן ,משפר את איכות החיים ומעניק פתרונות ייחודיים לבעיות ולצרכים שונים. למשל, סד הספורט עוזר לשפר את ההישגים בספורט ואף מונע פגיעות וחבלות בשיניים, סד ללסתות מסייע במניעת הידוק לסתות, שחיקת המשנן וכאבי פנים ושרירים וסד לשינה מאפשר שנת לילה טובה ורציפה, ללא נחירות או הפרעות בנשימה ואף דום נשימה.

מניעת כאבי פנים ולסתות (סד לסתות)

שחיקה של השיניים במהלך השינה, המכונה "ברוקסיזם", עלולה לגרור כאבים עזים במפרק הפה ובשרירי הלסתות, כאבי ראש ועייפות ובמקרים קיצוניים לגרום לשבירת שיניים או ללסת תקועה.  סד לילה עשוי מחומר קשיח או רך   ומותאם למטופל באופן אישי ע"י רופא השיניים. הסד מותח מעט את השרירים, מונע את התכווצותם וכך גם את השחיקה ויצירת הלחץ על האזור כולו. המטופל מרכיב את הסד לפני השינה, ישן בנינוחות וקם רענן ונינוח.

להמשך הכתבה>

מניעת נחירות והפרעות בשינה (סד לשינה)

קבוצה נוספת של מטופלים הנזקקים לסד לילה היא של מטופלים שמסיבות של עודף משקל או בעיה במבנה הפנים, סובלים מהפרעה בדרכי הנשימה בזמן השינה העשויה להתבטא  בנחירות, אף סתום ואף  בהפסקת הנשימה בשינה, העלול להתרחש 70-80 פעם בלילה. תופעות אלה מביאות את האדם להתעורר בבוקר כשהוא סחוט ומותש. אחד הפתרונות היעילים והנוחים לכך הוא סד לילה אשר מקדם מעט את הלסת התחתונה ופותח את מעברי האוויר – מה שמחסל את הנחירות ואת דום הנשימה. חשוב להקפיד ולהכין את הסד בהתאמה אישית אצל רופא שיניים מומחה.

להמשך הכתבה>

ספורט והגנה על השיניים (סד הגנה לספורטאים)

סד הגנה לילדים ולמבוגרים, חשוב מאוד בעיקר לאלה העוסקים בפעילות ספורטיבית. הסד העשוי חומר פלסטי גמיש וקשיח, מולבש על השיניים לפני הפעילות הספורטיבית, למשל משחק כדורגל, כדורסל, רכיבה על אופניים רגילות/חשמליות, סקייטבורד, אגרוף וכדומה, ומשמש כמגן מצוין למניעת חבלות בשיניים. בדומה לקסדה לראש ומגני ברכיים – חשוב מאוד גם להגן על השיניים ולמנוע בכך שנים של כאב וטיפולים מיותרים. הדבר רלבנטי אף יותר בקרב ילדים בעלי מראה "שיני הארנבת"  – שבו השיניים צומחות ובולטות מהפה כשהלסת עוד קטנה, מצריך זהירות מיוחדת. בארצות הברית, ניתן לראות את שחקני האן.בי.איי, כשסד בפיהם במהלך המשחק שמונע חבלה בשיניים ממרפק לא רצויה לפנים.

להמשך הכתבה>

ספורט ושיפור יכולות (סד לשיפור ביצועים בספורט)

בזמן מאמץ פיזי מהדק האדם את שרירי הלסתות. מחקרים מוכיחים כי המאמץ גורם לגוף להפריש חומרים באזור הלסת המסייעים לריכוז ומעלים את ההישגים, אולם בד בבד, עלולה הפעולה לאורך שנים, לפגוע במשנן הפה. שימוש בסד סיליקון מותאם אישית ע"י רופא השיניים, מסייע הן בהגנה על הלסת העליונה ועל חלקים מהלסת התחתונה, ומאידך מאפשר להדק את השיניים בביצוע המאמץ ללא נזק, ובכך מביא להישגים גבוהים בספורט ובכלל, מבלי לגרום לכאבי שרירים באזור הפנים ומבלי לשחוק את השיניים.

להמשך הכתבה>