סד דנטלי – הכירו את הסוגים השונים

סד ספורט עוזר לשפר את ההישגים בספורט ומונע פגיעות וחבלות בשיניים | סד לילה מסייע במניעת הידוק לסתות, ומאפשר שנת לילה טובה ורציפה, ללא נחירות או נשימה

סד דנטלי

סד לילה ללסתות 

שחיקה של השיניים במהלך השינה, המכונה "ברוקסיזם", עלולה לגרור כאבים עזים במפרק הפה ובשרירי הלסתות, כאבי ראש ועייפות ובמקרים קיצוניים לגרום לשבירת שיניים או ללסת תקועה.

סד לילה עשוי מחומר קשיח או רך ומותאם למטופל באופן אישי ע"י רופא שיניים. סד לילה מותח מעט את השרירים, מונע את התכווצותם וכך גם את השחיקה ויצירת הלחץ על האזור כולו. המטופל מרכיב את סד הלילה לפני השינה, ישן בנינוחות וקם רענן ונינוח.

להמשך הכתבה>

סד לילה לקשיי נשימה

קבוצה נוספת של מטופלים הנזקקים לסד לילה היא של מטופלים שמסיבות של עודף משקל או בעיה במבנה הפנים, סובלים מהפרעה בדרכי הנשימה בזמן השינה העשויה להתבטא בנחירות, אף סתום ואף  בהפסקת הנשימה בשינה, העלול להתרחש 70-80 פעם בלילה.

תופעות אלה מביאות את האדם להתעורר בבוקר כשהוא סחוט ומותש. אחד הפתרונות היעילים והנוחים לכך הוא סד לילה אשר מקדם מעט את הלסת התחתונה ופותח את מעברי האוויר – מה שמחסל את הנחירות ואת דום הנשימה. חשוב להקפיד ולהכין את סד הלילה בהתאמה אישית אצל רופא שיניים מומחה.

להמשך הכתבה>

סד הגנה בספורט

סד הגנה לילדים ולמבוגרים, חשוב מאוד בעיקר לאלה העוסקים בפעילות ספורטיבית. הסד העשוי חומר פלסטי גמיש וקשיח, מולבש על השיניים לפני הפעילות הספורטיבית, למשל משחק כדורגל, כדורסל, רכיבה על אופניים רגילות/חשמליות, סקייטבורד, אגרוף וכדומה, ומשמש כמגן מצוין למניעת חבלות בשיניים.

בדומה לקסדה לראש ומגני ברכיים – חשוב מאוד גם להגן על השיניים ולמנוע בכך שנים של כאב וטיפולים מיותרים. הדבר רלבנטי אף יותר בקרב ילדים בעלי מראה "שיני הארנבת"  – שבו השיניים צומחות ובולטות מהפה כשהלסת עוד קטנה, מצריך זהירות מיוחדת.

בארצות הברית, ניתן לראות את שחקני ה-NBA, כשסד בפיהם במהלך המשחק שמונע חבלה בשיניים ממרפק לא רצויה לפנים.

להמשך הכתבה>

סד לשיפור ביצועים בספורט

בזמן מאמץ פיזי מהדק האדם את שרירי הלסתות. מחקרים מוכיחים כי המאמץ גורם לגוף להפריש חומרים באזור הלסת המסייעים לריכוז ומעלים את ההישגים, אולם בד בבד, עלולה הפעולה לאורך שנים, לפגוע במשנן הפה.

שימוש בסד סיליקון מותאם אישית ע"י רופא השיניים, מסייע הן בהגנה על הלסת העליונה ועל חלקים מהלסת התחתונה, ומאידך מאפשר להדק את השיניים בביצוע המאמץ ללא נזק, ובכך מביא להישגים גבוהים בספורט ובכלל, מבלי לגרום לכאבי שרירים באזור הפנים ומבלי לשחוק את השיניים.

להמשך הכתבה>

לקביעת תור אונליין לחצו כאן

חפשו מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם