מתי צריך שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הם המענה האולטימטיבי לשיניים חסרות, שכן כיום לא נמצא כל פתרון אחר המציע עמידוּת, פונקציונליות ומראה טבעי ברמה כה גבוהה

רופאי כללית סמייל

שתלים דנטליים, כללית סמייל

שיניים חסרות עלולות לא רק לפגוע במראה החיצוני ובדימוי העצמי שלנו, אלא גם להפוך את פעולת הנגיסה והלעיסה של מזון בעל מרקם קשה למאתגרת, ולעתים לבלתי אפשרית. כאשר שיניים חסרות לאורך תקופה ממושכת, מתחיל תהליך של שקיעת עצם הלסת, שמשפיע על מראה הפנים הכללי ומשווה לו מראה מבוגר יותר.

כיום כבר אין צורך להשלים עם מצב כזה, תודות לשתלים דנטליים (Dental implants) המעניקים פתרון מלא לבעיה: הם מאפשרים למטופל לחזור ליהנות מתפריט עשיר, ומעניקים לו חיוך מצודד ובוטח.

החלופות: תותבות וגשר

שתלים דנטליים הם המענה האולטימטיבי לשיניים חסרות, שכן כיום לא נמצא כל פתרון אחר המציע עמידוּת, פונקציונליות ומראה טבעי ברמה כה גבוהה.

בדומה לשתלים דנטליים, גם מטרת השיניים התותבות היא לחקות את ההתנהגות של שיניים טבעיות. אך בשונה משתלים דנטליים, שיניים תותבות לעולם לא יוכלו לתפקד באופן זהה לשיניים טבעיות. זאת מאחר ששיניים תותבות זזות בתוך הפה, גורמות לעתים לפצעים, ובמשך תהליך ההסתגלות הן אף עלולות לגרום לקושי בלעיסה ולעיתים לקושי בדיבור.

חלופה נוספת לשתלים דנטליים היא התקנת גשר מעל השן או השיניים החסרות. מדובר אמנם בפתרון פחות פולשני מניתוח שתלים, שכן הוא אינו מצריך התערבות כירורגית, ולרוב גם מונע פגיעה בשיניים הסמוכות והשחזתן ובנוסף שומר על עצם הלסת באזור מחוסר השיניים.

מדוע צריך שתלים דנטליים?

הגוף שלנו מתחדש מדי יום באמצעות החלפת התאים המתים בתאים חדשים. זאת לעומת השיניים הקבועות שלנו – שלמעשה לאחר בקיעתן הן נותרות כפי שהן, ללא כל שינוי. לכן, בשונה מאיברי הגוף שנהנים ממנגנון הריפוי העצמי שלו, בעיות שיניים נותרות כפי שהן כל עוד אין התערבות רפואית לצורך הטיפול בהן.

השיניים שלנו מתמודדות עם אתגרים לא פשוטים, כאשר העיקרי בהם הוא לעיסת מזון קשה לאורך שנים ארוכות – פעולה היוצרת עומס עצום על מערכת השיניים.

זוהי הסיבה שעם ההתקדמות בגיל רואים את הצטברות ההשפעות של מחלות בחלל הפה שכתוצאה מהן מופיעות בעיות שיניים רבות, ולעתים למרבה הצער לא ניתן לפתור אותן, ואין ברירה אלא לעקור את השן הפגועה בשל הנזק שנגרם לה או לרקמה התומכת בה.

מתי צריך שתלים דנטליים?

  • חבלה – כשהשיניים סופגות חבטה חזקה כתוצאה מתאונות ספורט, מתאונת דרכים, נפילה מקרית או מעשה אלימות, הפגיעה בהן מאלצת לעתים את עקירתן.
  • שקיעת עצם הלסת – היעדר שיניים לאורך זמן גורם לנסיגה של עצם הלסת, ויש לכך השלכות אסתטיות ותפקודיות.
  • חוסר בשיניים – שיניים עלולות להיעקר כתוצאה ממחלת החניכיים או הרס השן בגלל עששת.

אובדן עצם הלסת

לאחר שהגוף מזהה ששורש השן כבר איננו, הוא מפסיק להעביר לאזור את חומרי הבנייה הביולוגיים הדרושים לשימור עצם הלסת. כך, עם הזמן עצם הלסת הולכת ושוקעת. כשמדובר בהרבה שיניים חסרות – שקיעת העצם משווה לפנים מראה זקן, עצוב ועייף.

שיניים חסרות

קיימת חשיבות רבה לטיפול בשיניים חסרות ללא דיחוי. ככל שיחלוף זמן רב יותר לאחר אובדן השיניים – כך קיים סיכוי גבוה יותר למחסור חמור בעצם הלסת. בעבר לא ניתן היה לבצע ניתוח שתלים אם היה מחסורב עצם, שכן לשתל לא היתה אחיזה איתנה בעצם לאורך זמן.

כיום יש לכך כבר פתרון, עם ביצוע של עיבוי נוסף במסגרת ההליך הכירורגי של העצם באמצעות שימוש בחומר ייחודי שבחלוף הזמן מוחלף על ידי העצם הטבעית בתהליך המכונה "קליטת העצם".

שיעור הצלחה מסחרר

שתלים דנטליים עשויים מטיטניום, חומר בעל עוצמה רבה ומשקל מועט, ושיעור ההצלחה של ניתוח שתלים עומד על כ-95%.

חשוב להיות ערים לכך שהגורמים שעלולים לפגוע בהצלחת הטיפול הם עישון, צריכת אלכוהול מוגזמת, סוכרת שאינה מאוזנת או מבוקרת, וכן מחלת חניכיים שאינה מטופלת ובשליטה.

יש צורך בהמשך מעקב ארוך טווח, כדי לבדוק את תקינות השתלים ובריאות הרקמות העוטפות אותם. כמו כן, מומלץ לבקר אצל שיננית לפחות פעמיים בשנה לצורך הסרת רובד החיידקים והאבנית. חשוב לזכור שלהקפדה על היגיינת הפה והשיניים השלכה משמעותית על הצלחת קליטת השתלים ושמירה עליהם כדי שהם יוכלו לשמור עליכם לאורך זמן.

איך פונים לטיפול?

באתר: לזימון תור באתר כללית או באפליקציה

בטלפון: לחיפוש מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם

 

מידע נוסף בנושא

  1. הרמת סינוס – מה צריך לדעת?
  2. שן חסרה? על שתלים וגשרים
  3. טיפולי שיניים חינם לבני 75 ומעלה

עכשיו אפשר לחייך חיוך גדול

כללית סמייל מציעה ללקוחות כללית מושלם פלטינום

טיפולי שיניים משמרים ב-20 ₪!

סתימות, עקירות, טיפולי שורש ועוד

*ללקוחות מעל לגיל 18

לפרטים היכנסו