רוצים לחייך עוד ועוד? נא להכיר – הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה

שיניים יפות וחיוך מושלם הם כבר מזמן לא לוקסוס ששמור רק לברי המזל שזכו בגנטיקה משובחת. עשיתם הבהרת שיניים ואתם לא מרוצים מהתוצאה? יש פתרון!

ד"ר חגי סלוצקי, מומחה ברפואת שיניים ציבורית, רופא שיניים ראשי ברשת מרפאות כללית סמייל

הלבנת שיניים

החיוך הוא כרטיס הביקור שלנו. יש לו חלק משמעותי מהרושם הראשוני שאנחנו יוצרים. לחיוך יש השפעות רבות על התחושה הפנימית שלנו על מידת ההצלחה שלנו ועל יחסינו עם הסביבה. מחקרים מוכיחים כי יש לו ערך הורמונלי רב עקב הפרשת הורמון האהבה אוקסיטוצין. כשאנחנו לא מרגישים בנוח לחייך, למשל במקרה של שיניים צהובות, עקומות או שבורות (ובמיוחד במקרה שבעבר הן היו לבנות ויפות) זה מתבטא ביום יום שלנו ועלול לפגוע בביטחון העצמי שלנו.

רפואת השיניים יכולה להציע לנו פתרון שירחיב את הלב ואת החיוך, חזיתיות חרסינה או בלעז למינציה, שתהפוך כל חיוך, לחיוך מושלם.

 

מה קורה בפה שלנו עם הגיל וההרגלים שרכשנו לעצמנו?

לאורך השנים, מתרחשים תהליכים בפינו, אשר משפיעים על מראה ואורך השיניים שלנו:

  • אמייל השן (זגוגית השן), השכבה המצפה את כותרות השיניים, נשחק באופן טבעי וככל שהוא נשחק, כך הוא נעשה שקוף יותר
  • הדנטין (שנהב השן ) הולך ומצהיב עם הזמן עקב הסתיידותו ואורך השן מתקצר בעקבות שחיקה הנגרמת ממגעים עם מזון או הרגלים שונים שאימצנו לחיינו, כמו כסיסת ציפורניים, החזקת עט בפה או שחיקת השיניים עצמן.
  • באופן טבעי, נוצרת התבגרות של השרירים והרקמות סביב השיניים וכמו שקורה בכל מקום אחר בגוף יש "נפילה" של מה שהיה פעם בטונוס שריר גבוה. מתוך כך בדיבור אנו כבר לא מראים את השיניים כלל או נראות השיניים התחתונות. מצב זה בצרוף שחיקת כותרות השיניים הקדמיות העליונות מבגר את הדובר מולנו.
  • ישנם מצבים כמו שברי שיניים, פגמים הנוצרים בכותרות השיניים או שינויים באורך השן שיוצרים קשת לא ישרה ומראה פחות אסטטי בכל גיל.

אז מה עושים כשרוצים חיוך מושלם?

ישנם כמה סוגים של פתרונות אסטטיים שיובילו לשיניים יפות וצעירות. האחת היא הבהרת שיניים. טיפול מסוג זה לא ישנה את האורך או הצורה של השן, רק יבהיר אותה.

במקרה של שן שבורה, ניתן לבצע הליך של ציפוי שיניים עם חומר של שרף מרוכב בדומה למה שאנו מכירים בשחזור שיניים בצבע שן (סתימה לבנה), או על ידי חזיתיות חרסינה, המכונות – למינציה או למינייט.

החיסרון בשימוש בחומר הזהה למה שמשמש את הרופא גם בביצוע ה"סתימה הלבנה", הוא שהחומר משנה צבע עם הזמן ודורש תחזוקה. במקרים כאלה ניתן ללטש או להוסיף חומר, ולהחליפו במקרה הצורך. לעומת זאת, הלמינציה הוא טיפול קבוע ועמיד ביותר. הגוונים של השיניים מתועדים אצל הטכנאים וישנו בטחון מלא לאחידות מראה הפה.

 

למינציה – ציפוי השן האולטימטיבי

ציפוי החרסינה (למינציה) מאפשר לטפל בכמה שיניים בבת אחת, ללא הבדלי גוון או אורך.

בשיטה זו מסירים שכבה דקה מאמייל השן, ומחברים שכבה דקה של חרסינה המשפרת את הצורה, הצבע ואף את כיוון השיניים המטופלות. בדרך זו ניתן גם לסגור מרווחים בין השיניים ולתכנן קשת שיניים יפה ברמת דיוק גבוהה וללא הבדלי צבע.

חומר השחזור חזק עד כדי כך עד שהציפוי הופך חלק בלתי נפרד מהשן, קשה יותר מהזגוגית הטבעית ועמיד בפני שחיקה והכתמה. למעשה, לאחר טיפול למינציה, השן חזקה כפי שהייתה קודם בצעירותה.

 

האם הטיפול מתאים לכל אחד?

הלמינציה היא לא תחליף ליישור שיניים, אלא טיפול אסטטי בסטיות ומרווחים קטנים. במקרה של שחיקת שיניים מוגזמת והפעלת כוחות משמעותית, כתוצאה מהרגלים כמו חריקה מסיבית והידוק שיניים, לא ניתן לבצע הליך של ציפוי מחשש שהוא ישבר.

במקרים של שיניים שזקוקות לטיפול שורש והצורך בכתר – ניתן לשלב בין שני הטיפולים וליצור קשת שיניים בריאה וגם יפה על ידי למינציה משולבת בכתרים שיש לבצעם בכל מקרה.

התייעצו עם רופא השיניים שלכם בנוגע לפתרונות אפשריים בהתאם לאורך השן האינדיבידואלי שלכם.

 

למינציה מהווה תחליף לטיפולים אחרים?

למינציה הוא ציפוי אולטימטיבי ותחליף מצוין להליך הבהרת השיניים. בשיטה זו, ניתן לשלוט בצבע השיניים וליצור התאמה מושלמת בין שן לשן מבלי לפגוע בבריאות השן, אלא לחזק אותה. למעשה, טיפול זה נועד לתקן כמעט כל בעיה של אורך או צבע השן, למעט במקרים הדורשים התערבות אורתודנטית.

 

זה הזמן להתחיל לחייך

לחייך מכל הלב זו זכות אדירה שיוצרת  תחושות נעימות לנו ולכל מי שבסביבה שלנו. כשהחיוך שלנו יפה, אנחנו נהנים לחלק אותו כמה שיותר. יש לכם הבדלי אורך בין השיניים? הם כבר לא לבנות כשהיו? זה הזמן להתייעץ עם רופא השיניים שלכם על הציפוי האולטימטיבי לשן – למינציה. הטיפול שיגרום לכם לחייך בלא הפסק.

 

לקביעת תור אונליין לחצו כאן

חפשו מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם