סד דנטלי לשיפור הישגים בספורט

הידוק שרירי הלסת בזמן מאמץ מסייע במניעת עייפות ובשיפור הביצועים הספורטיביים. כדי לשפר את ההישגים הספורטיביים ניתן לעשות שימוש בסד דנטלי, המגן על השיניים מפני שחיקה בעת הידוק הלסתות ושומר על מעברי אוויר תקינים בפה

ד"ר חגי סלוצקי, מומחה ברפואת שיניים ציבורית, רופא שיניים ראשי ברשת מרפאות כללית סמייל

מחקרים מוכיחים כי בעת מתח או מאמץ פיזי, כמו גם מאמץ ספורטיבי, נוטה האדם להדק את שרירי הלסת. הידוק הלסתות בניסיון לשפר את תגובת הגוף למאמץ מסייע במניעת עייפות השרירים ותוך כדי כך מעלה את ההישגים. אולם בד בבד, עלול הידוק השיניים לאורך שנים להביא לשחיקתן, לגרום פגיעה במשנן ולכאבי שרירים ומפרקים בפנים.

קצת היסטוריה

לאורך אלפי שנים, מתואר כיצד אנשים שעברו טראומות או מאמץ מיוחד, נשכו את שפתיהם כחלק מההתמודדות עם מאמץ. "Biting the bullet", או "לנשוך את הקליע", הוא מושג מוכר באנגלית המתאר התגברות על מאמץ למעשה מושג זה נולד כאשר תיאר כיצד נהגו חיילים בשדה הקרב לנשוך כדורי עופרת בזמן הטיפול הרפואי בהם, שנעשה ללא חומרי הרדמה.

גם על החיילים הרומאים הוזכר כי נשכו רצועות עור בזמן קרב וגם נשים שילדו לאורך המאות הקודמות, נשכו עצם כלשהו ולא רק על מנת לסבול בשקט אלא כי הנשיכה הגבירה את התפקוד, העצימה את הריכוז והקלה על הכאב הפיזי.

מדוע וכיצד זה קורה? מצבי דחק, המתרחשים בעקבות מאמץ או טראומה לגוף, גורמים לשחרור הורמונים למחזור הדם – אדרנלין, המגביר את לחץ הדם ואת פעימות הלב ומכין את השרירים לפעולה, וקורטיזול, המגביר את שחרור הסוכרים לדם כדי לאפשר לגוף לעמוד במצב של מוכנות לפעילות.

אלא שמצב מתמשך של מתח ודחק, מביא להפחתת החמצן בגוף וליצירת חומצה לקטית (חומצת חלב) אשר גוררת עייפות של השרירים והתכווצויות.

כאן נכנסת לתמונה פעולת הידוק השיניים, הנעשית באופן טבעי, אשר מפחיתה את שחרור הקורטיזול ואת החומצה הלקטית בשרירים, מאפשרת את המשך שריפת החמצן, ומתוך כך מסייעת בשחרור מבוקר של כוח מהשריר ובהורדת קצב פעימות הלב.

התוצאה: שיפור הפעילות האירובית ללא מתח, אפשרות להמשיך ולתפקד היטב גם בעת מאמץ ואף התאוששות מהירה ללא כיווצי שרירים לאחר אימון גופני או מתח פיזי.

סד דנטלי לשיפור הישגים 

ספורטאים שמתאמצים במהלך פעילות ספורטיבית ממושכת, עוברים בדיוק את אותו תהליך של מאמץ והידוק השיניים. כיוון שמדובר בפעולה שמיטיבה עם היכולות ומעודדת הישגים, פותח עבור אותם ספורטאים, סד סיליקון מותאם אישית, המאפשר להם להדק את השיניים בעת מאמץ ובו-זמנית מגן על הלסתות ועל-ידי כך מאפשר להגיע להישגים גבוהים בספורט ובכלל, מבלי לגרום לכאבי שרירים באזור הפנים ומבלי לשחוק או לשבור את השיניים.

תכנון הסד מבוסס על הגנה מיטבית של השיניים לא רק כלפי חוץ ועל כן הוא מורכב הן על השיניים העליונות והן על התחתונות וחלקו העליון רחב על מנת להגן על המשטח הרחב של השיניים, למניעת שחיקה.

בנוסף לאלה, שומר הסד הדנטלי על מעבר אוויר פתוח בין השיניים הקדמיות, מה שמאפשר למשתמש להמשיך ולנשום נשימת פה רגילה ושריפת חמצן טובה (פעילות אירובית). סד דנטלי מאפשר הידוק שיניים והתערבות בפעילות ההורמונלית של הגוף, האופיינית למצבי דחק, מבלי לגרום לנזק למערכת הלעיסה כולה.

בסיכומו של דבר: הידוק השיניים הוא "פטנט" הקיים כבר אלפי שנים. סד דנטלי, שנחשב להמצאה חדשה יחסית, משתמש בפטנט העתיק הזה ורק מדייק אותו כך, שניתן יהיה לשמור על השיניים ולנשום טוב יותר באמצעותו.

בארצות הברית משתמשים בסד ספורטאים תחרותיים כמו שחקני פוטבול, והעוסקים בספורט אינטנסיבי אחר, ומחקרים שנעשו מוכיחים את יתרונותיו אל מול סד ספורטיבי "רגיל" שמאפשר אך ורק הגנה על המשנן מפני שבר.

רשת מרפאות כללית סמייל היא הראשונה להכניס למרפאותיה סד דנטלי לשיפור יכולות בספורט והסד הדנטלי מותאם באופן אישי ומדויק לכל מטופל ומטופלת. בניגוד למוצרי מדף אחרים מסוג דומה, הסד הדנטלי מותאם אישית על-ידי רופא השיניים וכשהמידה מיטבית ומדויקת – ההגנה על השניים איכותית וטובה יותר.

איך פונים לטיפול?

באתר: מזמינים תור אצל רופא השיניים באתר או באפליקציית כללית

בטלפון: חפשו מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם

 

מידע נוסף בנושא

  1. כבר מהשן הראשונה – איך מטפלים בשיניים של הילדים?
  2. פחד מרופא שיניים – כיצד להתמודד?
  3. איך לבחור רופא שיניים?

 

עכשיו אפשר לחייך חיוך גדול

כללית סמייל מציעה ללקוחות כללית מושלם פלטינום

טיפולי שיניים משמרים ב-20 ₪!

סתימות, עקירות, טיפולי שורש ועוד

*ללקוחות מעל לגיל 18

לפרטים היכנסו