איך לבחור רופא שיניים?

כמו בכל תחום, גם ברפואת שיניים קיימים פערים משמעותיים בין הרמה המקצועית של רופאי השיניים. חפשו רופא שיניים בעל ניסיון עשיר, שעושה שימוש בציוד ובמכשור הרפואי הטוב ביותר ובחומרים הדנטליים האיכותיים ביותר

רופאי כללית סמייל

רופא שיניים

הנה כמה כללים בדרך לבחירת הרופא הנכון והמתאים לכם:

 • המדור לחיפוש קרובים: מטופלים רבים נמנעים לאורך שנים ארוכות מטיפולים בשל חשש מרופאי שיניים. ערכו סקר קטן משלכם, התייעצו עם בני משפחה וחברים וקבלו מהם המלצה על רופא שהוא גם מקצועי וגם אדם נעים. הימנעו מפרסומים שיציעו לכם מבצעים מפתים או טיפולים במחירי רצפה. הזול במקרים כאלה עלול להיות יקר מאוד.
 • טוב מראה עיניים: גשו למרפאה, התרשמו מההיגיינה, מהמכשור ומהרופא עצמו. בדקו באינטרנט האם הרופא מוכר בהסתדרות רופאי השיניים, האם הוא שייך לארגון רפואי גדול? האם פרסם מאמרים או זכה לביקורות טובות מצד גולשים? עם מי הוא עובד במרפאה וכמה זמן היא קיימת?
 • כל רופא וההתמחות שלו: הרופא שלכם מתמחה בסוג מסוים של טיפולים? ודאו כי לא יטפל בכם בתחומים שאינו מכיר וישלח אתכם למומחים בהתאם לטיפול שעליכם לעבור.
 • חומר טוב: שאלו את הרופא לגבי החומרים איתם הוא עובד. קבלו מושג על הציוד שהוא מחזיק במרפאה, על שיטות הטיפול שלא. אולי לא תבינו כל מושג, אבל תוכלו לקבל תמונה כללית.
 • חיוך וסימפטיה: ולא רק מקצועיות. גם הגישה, הפגת החששות, הסבלנות בה נערכת הבדיקה, ההסבר המפורט העונה על שאלותיכם והזמינות כלפיכם, חשובים מאין כמוהם.
 • הגודל כן קובע: לא מצאתם רופא כלבבכם ואין לכם מושג מהיכן להתחיל? מומלץ כי תפנו למרפאה המשתייכת לרשת גדולה ומוכרת כמו רשתות של קופות החולים ומשם תתחילו את המסע שלכם. יתרונה הגדול של רשת מרפאות הוא במגוון הרב של מאות הרופאים המומחים העובדים בה, אשר נבחרים בקפידה ועוברים באופן קבוע השתלמויות וסדנאות. לאחר אבחון ראשוני, תופנו למומחה המתאים לצרכיכם – מומחה פה ולסת, פריודונט (מומחה למחלות חניכיים), אורתודונט (מומחה ליישור שיניים) ואחרים – כולם עובדים תחת קורת גג אחת ויבנו עבורכם תכנית טיפול אישית, ללא המתנות ארוכות ומייגעות, במחיר שווה לכל נפש.
 • עוד כמה קטנות: יתרון נוסף בביקור אצל רופא המשתייך לרשת גדולה הוא ה"גב" שמעניקה רשת כזו. הרופא שלכם במילואים? תופנו להמשך טיפול אצל קולגה מאותה מרפאה. הטיפול שלכם יארך כשנה? אל דאגה – התיק שלכם נמצא על המחשב, מסודר ומאורגן. ולבסוף: כיוון שמדובר ברשת, ההקפדה על השירות והאיכות רבה. המכשור והציוד הנבחר, עוברים בקרה קפדנית ומאושרים על ידי ועדת ציוד וחומרים בה לוקחים חלק רופאים ותיקים מהאקדמיה.
 • קרוב לבית, קרוב ללב: הקלו על עצמכם ובחרו מרפאה קרובה לבית וזמינה – כזו שההגעה אליה נוחה, ששעות הטיפול בה מתפרשות על פני כל היום ושתוכלו להגיע אליה לסדרת טיפולים ללא מאמץ.
 • ילדים: מרפאות גדולות המשתייכות לקופות חולים (מרפאות כללית סמייל לדוגמה) והמאושרות על ידי משרד הבריאות, מעניקות שירות במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי לעשרות אלפי ילדים ברחבי הארץ הזכאים לטיפול חינם בהשתתפות סמלית של תשלום לרבעון. במחיר של מקסימום 44 שקל לפגישה, ייהנו ילדיכם עד גיל 12 מבדיקה מקיפה, טיפולי שיננית, שחזורים ואף טיפולים מורכבים מכך.
 • במיוחד לקטנטנים: הקפידו לטפל בשיני ילדיכם גם בגילאים רכים, אצל רופא שיניים מומחה לילדים. ודאו שהרופא אמנם מומחה לטיפול בילדים או שמדובר ברופא ותיק אשר עבר הכשרה לטיפול בילדים ופנייתו אליהם סבלנית ונעימה. בדקו אם המרפאה נקייה, מאירת עיניים ומותאמת לילדים, האם השאלות שתשאלו בקבלה על בריאותם של ילדיכם מעידות על ידע רפואי והאם קיימת אפשרות לטיפולים בהרדמה או טשטוש.
 • טיפול מיוחד: טיפולים מורכבים בילדים עד גיל חמש ייעשו במקרים רבים בטשטוש או בהרדמה מלאה. בהרדמה. ברשת "כללית סמייל" נערכים הטיפולים במרפאה הממוקמת בתוך בית החולים שניידר לילדים ובשלושה מרכזים ארציים נוספים. בילדים מטפלים רופאים אשר עברו הכשרה מיוחדת באישור משרד הבריאות לטיפולים בהרדמה כללית. המחיר: ממש כמו כל טיפול אחר – עד 44 שקל לטיפול ותשלום עבור ההרדמה.
 • מצאתם? תאמינו! מצאתם את הרופא הנכון לטעמכם והיגיינת הפה הטובה שלכם נשמרת בעזרתו לאורך הזמן? כנראה שאתם במקום הנכון. שמרו על המקום הזה לאורך שנים לטובתכם ולטובת בני משפחתכם ותרוויחו מכך, שכן רופא ותיק ומשפחתי המכיר את ההיסטוריה הדנטאלית של בני המשפחה, יידע לטפל בכל אחד מכם כהלכה ולשמור על השיניים שלכם בצורה מיטבית.

איך פונים לטיפול?

באתר: מזמינים תור אצל רופא השיניים באתר כללית או באפליקציה

בטלפון: חפשו מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם

 

מידע נוסף בנושא

 1. איך לבחור רופא שיניים?
 2. כל ההנחיות לטיפולים בכללית סמייל
 3. מחלת חניכיים – אפשר גם אחרת

אלפי מבוטחי כללית מושלם נהנים מבדיקת שיננית אחת לשנה ומבדיקת רופא חינם
הנחות בטיפולים למחזיקי כרטיס פלטינום מגיעות עד 70% בטיפולים משמרים (סתימות) או שחזורים. הטיפול מוענק לחברי כל הקופות

עכשיו אפשר לחייך חיוך גדול

כללית סמייל מציעה ללקוחות כללית מושלם פלטינום

טיפולי שיניים משמרים ב-20 ₪!

סתימות, עקירות, טיפולי שורש ועוד

*ללקוחות מעל לגיל 18

לפרטים היכנסו