רוצים לשפר ביצועים בספורט? נסו סד דנטאלי!

אם אתם עוסקים בספורט באופן קבוע, אתם בוודאי מודעים לתופעת הידוק הלסתות בזמן מאמץ גופני ומה שקורה למשנן ולשרירי הלסת בעקבות זאת. זה הזמן להכיר לכם את הסד דנטלי, שלא רק מגן על השיניים והלסתות, אלא תורם לשיפור ההישגים שלכם בספורט!

ד"ר חגי סלוצקי, מומחה ברפואת שיניים ציבורית, רופא שיניים ראשי ברשת מרפאות כללית סמייל

כל מי שעוסק בספורט, נתקל בזה פעם אחת או יותר בחייו. כאב מפתיע בזמן הפעילות הספורטיבית או לאחריה, אשר מופיע בשרירים הפעילים בזמן הספורט. מה הוא מנסה לומר? פשוט – הנשימה שלכם פחות יעילה, פעילות שהייתה צריכה להיות ארובית אינה ארובית , כי הנשימה מתבצעת בעיקר דרך האף.

בזמן מאמץ פיזי, נוטה האדם להדק את שרירי הלסת. הידוק הלסתות היא תגובה טבעית של הגוף בעת מאמץ, אולם בד בבד, עלול הידוק השיניים למנוע כניסת אוויר דרך הפה ולהפריע לנשימה יעילה. בנוסף, הידוק שיניים לאורך זמן, יביא לשחיקתן ולכאבי שרירים ומפרקים באיזור הפנים.

לאורך ההיסטוריה, מתואר כיצד אנשים שחוו מאמץ מיוחד, נשכו את שפתיהם כחלק מההתמודדות עם המצב. "לנשוך את הקליע", הוא מושג מוכר באנגלית המתאר זאת היטב. הנשיכה מגבירה את היכולת להתמודד עם כאב ומאמץ, התפקוד הפיזי ואת יכולת הריכוז.

לרגל ההשקה, הנחה מיוחדת למתעניינים! השאירו פרטים ונחזור אליכם

 

 

הידוק לסתות- למה זה קורה?

בזמן פעילות גופנית, משתחררים הורמונים למחזור הדם – אדרנלין, המגביר את לחץ ה
דם ואת פעימות הלב, וקורטיזול, הידוע כהורמון הדחק, המגביר את שחרור הסוכרים.

פעילות ממושכת מביאה להפחתת החמצן בגוף וליצירת חומצת חלב בשרירים אשר גורמת לעייפות שרירים והתכווצויות. בנוסף לכאב של התכווצות השרירים בגוף, כך גם שרירי הלסת ומערכת הלעיסה כולה, יכולים להתפס.

פעולת הידוק השיניים, הנעשית באופן טבעי, מפחיתה את שחרור הקורטיזול ומאפשר מאמץ לאור זמן רב יותר . הפחתה בשחרור קורטיזול יחד עם נשימה ארובית תוך כדי הפעילות, מאפשרת את המשך שריפת החמצן, ומתוך כך מסייע בשחרור מבוקר של כוח מהשריר ובהורדת קצב פעימות הלב.

התוצאה – שיפור הפעילות האירובית ללא מתח.

שיפור הישגים ספורטיביים על ידי סד – זה מוכח!

על מנת שספורטאים יוכלו להנות מיתרונותיה המובהקים של נשימה מלאה, דרך האף והפה גם יחד וגם מהידוק השיניים אשר תורם להגברת ההישגים הספורטיביים, פותח הסד הדנטלי, המאפשר את שתי הפעולות בו זמנית, תוך כדי הגנה מירבית על הלסתות.

רגע, איך זה עובד בעצם?

הסד מורכב על השיניים העליונות וחלקו נועד גם להגן השיניים. צדי הסד עבים יותר ובכך הוא שומר על החלק הקדמי של הלסתות פתוח ומאפשר מעבר חופשי של אוויר בין השיניים הקדמיות. למעשה, הסד מאפשר פעולת "גם וגם" אשר דוחפת את ההישגים לשיאים ספורטיביים חדשים, והשרירים ממשיכים לפעול במקסימום יכולת, מבלי לגרום לנזק לגוף או למערכת הלעיסה.

בסיכומו של דבר: הידוק השיניים הוא "פטנט" אנושי הקיים כבר אלפי שנים. הסד הדנטאלי, משתמש בפטנט העתיק הזה ומתאים אותו באופן מדוייק לשמירה על השיניים. מחקרים מוכיחים את יתרונותיו אל מול סד ספורטיבי "רגיל", הן ברמת הנשימה והן ברמת השמירה על הלסת.

רשת מרפאות "כללית סמייל" היא הראשונה להכניס למרפאותיה את הסד לשיפור יכולות בספורט והוא מותאם באופן אישי ומדוייק לכל מטופל/ת. בניגוד למוצרי מדף אחרים מסוג דומה, ההתאמה מבוצעת על ידי רופא השיניים וכשהמידה מיטבית ומדויקת – ההגנה על השיניים איכותית וטובה יותר וכך גם שיפור הביצועים שלכם בספורט.

*סד הספורט קיים בכל מרפאות כללית סמייל. שאל את רופא השיניים בכללית סמייל.

גבר ואישה מתאמנים

 

לקריאה נוספת ממחקרים שנעשו בנושא

Acute effects of jaw clenching using a customized mouthguard on anaerobic ability and ventilatory flows

Influence of a custom-made maxillary mouthguard on gas exchange parameters during incremental exercise in amateur road cyclist

The effect of mouthguard on strength of the musculus deltoideu

Physiological effects of wearing mouthguards.