רוצים לשפר ביצועים בספורט? נסו סד דנטלי!

הידוק לסתות במהלך מאמץ גופני אמנם גורם לכאבים ומעמיס על הנשימה, אך גם תורם להגברת ההישגים הספורטיביים. אז איך אפשר להרוויח נשימה מלאה דרך הפה והאף, בלי לוותר על נעילת השיניים? נא להכיר: סד דנטלי

ד"ר חגי סלוצקי, מומחה ברפואת שיניים ציבורית, רופא שיניים ראשי ברשת מרפאות כללית סמייל

כל מי שעוסק בספורט, נתקל בזה פעם אחת או יותר בחייו. כאב מפתיע בזמן הפעילות הספורטיבית או לאחריה, אשר מופיע בשרירים הפעילים בזמן הספורט. מה הוא מנסה לומר? פשוט – הנשימה שלכם פחות יעילה, פעילות שהייתה צריכה להיות ארובית אינה ארובית, כי הנשימה מתבצעת בעיקר דרך האף.

בזמן מאמץ פיזי, נוטה האדם להדק את שרירי הלסת. הידוק הלסתות היא תגובה טבעית של הגוף בעת מאמץ, אולם בד בבד, עלול הידוק השיניים למנוע כניסת אוויר דרך הפה ולהפריע לנשימה יעילה. בנוסף, הידוק שיניים לאורך זמן, יביא לשחיקתן ולכאבי שרירים ומפרקים באיזור הפנים.

לאורך ההיסטוריה, מתואר כיצד אנשים שחוו מאמץ מיוחד, נשכו את שפתיהם כחלק מההתמודדות עם המצב. "לנשוך את הקליע", הוא מושג מוכר באנגלית המתאר זאת היטב. הנשיכה מגבירה את היכולת להתמודד עם כאב ומאמץ, התפקוד הפיזי ואת יכולת הריכוז.

 

הידוק לסתות – למה זה קורה?

בזמן פעילות גופנית, משתחררים הורמונים למחזור הדם – אדרנלין, המגביר את לחץ ה
דם ואת פעימות הלב, וקורטיזול, הידוע כהורמון הדחק, המגביר את שחרור הסוכרים.

פעילות ממושכת מביאה להפחתת החמצן בגוף וליצירת חומצת חלב בשרירים אשר גורמת לעייפות שרירים והתכווצויות. בנוסף לכאב של התכווצות השרירים בגוף, כך גם שרירי הלסת ומערכת הלעיסה כולה, יכולים להתפס.

פעולת הידוק השיניים, הנעשית באופן טבעי, מפחיתה את שחרור הקורטיזול ומאפשר מאמץ לאור זמן רב יותר . הפחתה בשחרור קורטיזול יחד עם נשימה ארובית תוך כדי הפעילות, מאפשרת את המשך שריפת החמצן, ומתוך כך מסייע בשחרור מבוקר של כוח מהשריר ובהורדת קצב פעימות הלב.

התוצאה – שיפור הפעילות האירובית ללא מתח.

שיפור הישגים ספורטיביים על ידי סד – זה מוכח!

על מנת שספורטאים יוכלו להנות מיתרונותיה המובהקים של נשימה מלאה, דרך האף והפה גם יחד וגם מהידוק השיניים אשר תורם להגברת ההישגים הספורטיביים, פותח הסד הדנטלי, המאפשר את שתי הפעולות בו זמנית, תוך כדי הגנה מירבית על הלסתות.

רגע, איך זה עובד בעצם?

הסד מורכב על השיניים העליונות וחלקו נועד גם להגן השיניים. צדי הסד עבים יותר ובכך הוא שומר על החלק הקדמי של הלסתות פתוח ומאפשר מעבר חופשי של אוויר בין השיניים הקדמיות. למעשה, הסד מאפשר פעולת "גם וגם" אשר דוחפת את ההישגים לשיאים ספורטיביים חדשים, והשרירים ממשיכים לפעול במקסימום יכולת, מבלי לגרום לנזק לגוף או למערכת הלעיסה.

בסיכומו של דבר: הידוק השיניים הוא "פטנט" אנושי הקיים כבר אלפי שנים. הסד הדנטלי, משתמש בפטנט העתיק הזה ומתאים אותו באופן מדויק לשמירה על השיניים. מחקרים מוכיחים את יתרונותיו אל מול סד ספורטיבי "רגיל", הן ברמת הנשימה והן ברמת השמירה על הלסת.

רשת מרפאות כללית סמייל היא הראשונה להכניס למרפאותיה את הסד לשיפור יכולות בספורט והוא מותאם באופן אישי ומדויק לכל מטופל/ת. בניגוד למוצרי מדף אחרים מסוג דומה, ההתאמה מבוצעת על ידי רופא השיניים וכשהמידה מיטבית ומדויקת – ההגנה על השיניים איכותית וטובה יותר וכך גם שיפור הביצועים שלכם בספורט.

סד הספורט קיים בכל מרפאות כללית סמייל. שאל את רופא השיניים בכללית סמייל.

 

לקביעת תור אונליין לחצו כאן

חפשו מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם

גבר ואישה מתאמנים

 

לקריאה נוספת ממחקרים שנעשו בנושא

Acute effects of jaw clenching using a customized mouthguard on anaerobic ability and ventilatory flows

Influence of a custom-made maxillary mouthguard on gas exchange parameters during incremental exercise in amateur road cyclist

The effect of mouthguard on strength of the musculus deltoideu

Physiological effects of wearing mouthguards.

מרפאות כללית סמייל ממשיכות לפעול כרגיל

כל טיפולי השיניים במרפאות מתקיימים כסדרם.

שימו לב: אין להגיע למרפאה ללא תיאום תור מראש

לרשימת המרפאות >>