המלצות וטיפים לפני הביקור של הילד אצל רופא שיניים

אנחנו יודעים שביקור ילדכם אצל רופא השיניים יכול להיות קצת מלחיץ, אבל אנחנו גם יודעים שבעזרת הכנה מתאימה הוא יכול להפוך לחוויה נעימה ומעצימה שעוזרת לילד או לילדה להתגבר על פחדים ולשמור על שיניים בריאות לאורך זמן

ד"ר רולי ברקוביץ, מומחית ברפואת שיניים לילדים ואחראית תחום רפואת השיניים לילדים בכללית סמייל

אז איך הופכים את הביקור לחוויה? במיוחד לצורך זה הכנו סרטון לקראת הביקור אצל רופאת השיניים ואנחנו מזמינים אתכם לצפות בו יחד עם הילד. בתום הצפייה תוכלו לקחת גם כמה המלצות וטיפים מהרשימה למטה שיעזרו להתכונן יחד לקראת הביקור.

ביקור ראשון או ביקור שגרתי אצל רופא השיניים יכול להיות חוויה מוצלחת ורגועה בעבור הילד, וזה תלוי לא מעט בכם ההורים. ביקשנו מהמומחית לרפואת שיניים לילדים בכללית סמייל את הטיפים הכי חשובים עוד לפני שמגיעים למרפאה. בחרו את הטיפים שהכי אהבתם ואמצו אותם:

1. התחילו מוקדם ככל האפשר. הבדיקה הראשונה אצל רופא השיניים מומלצת כבר בגיל שנה. ככל שמגיעים לבדיקה ראשונה מוקדם יותר, במיוחד כשעדיין לא קיימות בעיות בשיניים, כך הסיכוי שהפעוט יפתח גישה חיובית כלפי רופא השיניים והצוות וישמור על שיניים בריאות.

שווה קריאה: כל בדיקות השיניים מהלידה ועד גיל 18

2. הקרינו גישה חיובית. גם אם אתם ההורים לא נלהבים מרופאי שיניים, נסו לא להעביר את החששות שלכם לילד. ילדים קולטים את הפחדים והתחושות של ההורים, כך שרק גישה חיובית ומעודדת כלפי רופא השיניים וביקור אצלו יביאו לגישה חיובית גם אצל הילד. הציגו את הביקור כאירוע חיובי ופשוט ואל תעשו מזה יותר מדי עניין, אחרי הכל זו רק בדיקה.

3. דוגמה אישית. קחו את הילד לבדיקת השיניים שלכם (בתנאי שאתם מטופלים רגועים וחיוביים), או לחילופין שתפו אותו בחוויית הבדיקה שלכם אצל רופא השיניים ומדוע חשוב ללכת לבדיקה שגרתית אצל רופא השיניים.

4. הפכו את ההכנה לחוויה. ראו סרטונים וקראו ספרים המתארים ביקור ראשון אצל רופא השיניים, כך הילדים ידעו יותר לקראת מה הם הולכים ויחששו פחות. ניתן לצפות בסרטון שלמעלה כמה פעמים בימים שלפני הביקור.

שווה קריאה 2: איך מתמודדים עם פחד מרופא השיניים?

5. דברו על זה. הסבירו לילד במילים פשוטות את מה שעומד לקרות בביקור. ספרו לו שרופא השיניים יסתכל ויספור את השיניים. לפעמים אפילו יצלם תמונה של השיניים. נסו לא להשתמש במילים מאיימות.

6. שחקו עם הילד ב"רופא שיניים". הושיבו את הילד על כיסא או על הברכיים של בן משפחה נוסף, בדקו וספרו לו את השיניים, תוכלו להיעזר במברשת השיניים.

7. בחרו רופא ומרפאה. חשוב לבחור רופא שיניים עם גישה מתאימה לילדים. גם לסביבת המרפאה חשיבות רבה, ואזור המתנה נעים וידידותי לילדים תורם ליצירה של חווית ביקור חיובית.

לחיפוש מרפאת השיניים הקרובה אליכם

8. קבעו את הביקור הראשון בשעות הבוקר, כאשר הילד אינו עייף. גם מצב הרוח ביום הביקור חשוב, במיוחד בגילאים הקטנים יותר, לילדים יש מצבי רוח וחשוב לא "לתפוס אותו" ביום רע. חשוב להגיע למרפאת השיניים מוקדם יותר, כדי שהילד יתרגל לאווירה, יוכל לשחק ולראות ילדים אחרים משחקים סביבו.

9. הביאו חפץ אישי. אם לילד יש בובה או צעצוע שהוא מאוד אוהב, הביאו איתכם למרפאה. צעצוע קרוב ומוכר יכול להיות מנחם ולהקנות בטחון בעת רגעים קצת קשים.

10. חיזוקים חיוביים. אם הילד חושש מבדיקת השיניים, תנו לו הרגשה שזה טבעי ומותר לחשוש. גם אם הוא בוכה במהלך הבדיקה – זה בסדר! אל תדגישו את הכישלונות ומה שלא הלך טוב, אלא תנו מקום להישגים החיוביים ולהצלחה. כדאי גם להבטיח תשורה קטנה לסיום מוצלח – כמו גלידה, חוברת ציור, או משחק קטן. אך לא להפריז. אם המתנה שתובטח תהיה גדולה מדי זה יצביע על משהו רציני מדי שמצדיק כזאת מתנה גדולה ועלול דווקא לאיים עוד יותר.

11. דעו מתי לפרוש. לעיתים, למרות כל המאמצים, גם שלכם, גם של הילד וגם של רופא השיניים זה לא הולך. אם הילד לא מפסיק לצרוח ולהשתולל, כדאי כנראה לקבוע לפעם אחרת.

לזימון תור אצל רופא השיניים באתר או באפליקציה

 

מרפאות כללית סמייל ממשיכות לפעול כרגיל

כל טיפולי השיניים במרפאות מתקיימים כסדרם.

שימו לב: אין להגיע למרפאה ללא תיאום תור מסודר.

לרשימת המרפאות >>