באילו חומרים רפואיים משתמשים בכללית סמייל?

רופאי כללית סמייל

כשמדובר ברפואת שיניים אין מקום לפשרות. בקרת האיכות המוקפדת במרפאות השיניים של כללית סמייל מבטיחה שימוש בציוד ובמכשור הרפואי הטוב ביותר ובחומרים הדנטליים האיכותיים ביותר, והכל תחת פיקוח משרד הבריאות

להיות רשת מרפאות השיניים הגדולה ביותר במדינה ולשרת למעלה ממיליון מטופלים, זו אחריות עצומה. אנחנו בכללית סמייל יודעים את זה היטב ועושים הכל על מנת להעניק למטופלינו טיפול באמצעות הציוד והמכשור המתקדמים ביותר והחומרים האיכותיים ביותר בתחום רפואת השיניים.

לצערנו לא כך הדבר בכל מרפאות השיניים בארץ ובעולם. מכיוון שחומרים וציוד ברפואת שיניים יקרים ביותר, יש רופאים, שכדי לחסוך בהוצאות המרפאה, עשויים לרכוש חומרים ומכשור רפואי מחברות לא מוכרות, שאינן נמצאות תחת פיקוח של הקהילה המדעית העולמית ושאין כל מידע מדויק ומבוסס לגבי תוצריהן.

נוסף לכך, הפיקוח של משרד הבריאות בתחום רפואת השיניים חל רק על תאגידים של רפואת שיניים, ואלה ברוב המקרים הן מרפאות השיניים מטעם קופות החולים, כאשר חלק מהפיקוח מתמקד בבחינת ובדיקת החומרים שבשימוש במרפאות השיניים התאגידיות.

אישור FDI

כלל הציוד והחומרים הדנטליים במרפאות כללית סמייל או במעבדות שעובדות עם מרפאות הרשת, נרכשים מחברות בינלאומיות, מוכרות ומובילות בתחום רפואת השיניים.

כדי לשלב ציוד ומכשור רפואי או חומרים דנטליים חדשים במרפאותינו , צריך הרבה יותר מן המוניטין של החברה המייצרת. ראשית, נדגיש כי כל החומרים בכללית סמייל ובמעבדות השותפות לה, נבדקו ועברו מחקרים על ידי מרכזים אקדמיים מוסמכים וקיבלו אישור ותקינה על ידי השוק האירופאי המשותף, על ידי ה-FDI בארה"ב (שהוא ארגון בריאות השיניים העולמי האחראי על תקינת תרופות וחומרים לרפואה) ועל ידי אמ"ר – אגף אביזרים ומכשירים רפואיים של משרד הבריאות בישראל.

נוסף על כך, כל ציוד ומכשור רפואי וכל חומר דנטלי עוברים תהליך בחינה מדוקדק בתוך כללית סמייל, על ידי ועדות שבראשן רופאים בכירים שעיסוקם בתחום, על מנת לשמר את איכות הטיפולים הגבוהה של הרשת. אנחנו בכללית סמייל רוצים להיות בטוחים שכשאתם מתיישבים על כיסא הטיפולים במרפאתנו – אתם מטופלים בציוד ובחומרים הטובים ביותר.

ועדת חומרים דנטליים

כל חומר דנטלי שאנו מוסיפים לקטלוג החומרים המאושרים לשימוש במרפאות הרשת, חייב לעבור ועדת חומרים דנטליים, ששותפים בה רופאים בכירים שתחום המחקר והעיסוק שלהם הוא בתחום הספציפי של החומרים הדנטליים.

בכללי סמייל הכלל הוא שאין להשתמש במטופלים של הרשת ככר לניסוי חומרים שלא נבחנו כראוי, לכן החומר הדנטלי שמובא בפני הוועדה חייב להיות בראש ובראשונה מגובה במחקרים בעיתונות מדעית רפואית בינלאומית מוכרת, ובנוסף לכך, חייב להיות בשימוש ועם מספיק ניסיון צבור.

חומרים שהם ספציפיים לתחום מסוים יעברו, בנוסף לוועדה, גם חוות דעת של מספר מומחים בכללית סמייל באותו התחום.

אם החומר המדובר עבר את שלב הוועידה וחוות הדעת, הוא יעבור לתקופת ניסיון שם נבדוק את איכותו באחת ממרפאות כללית סמייל ורק לאחר שיצלח את התקופה הזו ויוכיח ביצועים משביעי רצון, יורשה להיכנס לכלל מרפאות הרשת. מכורח המציאות, רמות הבחינה וההערכה של החומרים הדנטליים באותן ועדות מקצועיות יכולות להתבצע אך ורק במסגרת תאגיד של רפואת שיניים.

חוות דעת מומחים

ועדת ציוד, בדומה לוועדת חומרים דנטליים, גם היא בוחנת כל פריט של ציוד ומכשור רפואי שמובא לפניה, זאת בשיתוף רופאים מנוסים בתחום ואף מהנדס שכל עיסוקו מתרכז בתחום הדנטלי עם מעל 30 שנות ניסיון בתחום.

כל ציוד ומכשור רפואי, ממש כמו החומרים הדנטליים, עובר בחינה מדוקדקת בתקופת ניסיון, טרם הכנסתו לשימוש נרחב בכלל הרשת, במהלכה גם יעבור חוות דעת של מומחים בתחום.

כמקובל ברפואת שיניים, מרפאות כללית סמייל נעזרות לעיתים בשירותי מעבדות חיצוניות. מכיוון שמעבדות וטכנאים גם הם ברמות ואיכויות שונות, הרכבנו ועדה מיוחדת בכללית סמייל שמורכבת מרופאים וטכנאי שיניים, שתפקידה לבדוק כל מעבדה טרם יתאפשר למרפאות ולרופאים בכללית סמייל לעבוד איתה.

בקרה מתמדת

גם לאחר שמעבדה עברה את שלב הוועדה, מתקיימת עליה בקרה מתמדת על ידי טכנאי שיניים מטעם כללית סמייל, שכוללת גם ביקורות פתע.

יתרה מזו, אנחנו בכללית סמייל מציבים בפני המעבדות החיצוניות את רף הסטנדרטים הגבוה ביותר בכל הנוגע לאיכות החומרים בהם הן משתמשות, בהתאם לתקינה מחייבת (תקן ISO) כתנאי הכרחי לעבודה משותפת. זאת על מנת להבטיח שמהטופלים שלנו יקבלו את הטיפול הטוב ביותר, גם בעבודות שנעשות במעבדות חיצוניות.

חשוב שתדעו שאנו גם מקפידים ומוודאים שהחומרים בהם המעבדה החיצונית משתמשת הם אכן החומרים שהיא נדרשה לכך על ידי כללית סמייל ואינם חומרים ירודים, באמצעות שליחת תוצרי המעבדה לניתוח הרכב המוצר המעבדתי, במכון הלאומי שבנחל שורק.

דרישות בלתי מתפשרות

ניקח לדוגמה את תחום השתלים. מבחינת החקיקה הקיימת כיום, כל רופא שיניים יכול הלכה למעשה לעשות טיפולי שתלים, גם אם לא עבר הכשרה מקצועית מיוחדת או התמחות בתחום. אך אנו בכללית סמייל מקפידים על כך שטיפולי השתלים מבוצעים אך ורק בידי רופאים, שבתום 6 שנות לימודי רפואת השיניים, המשיכו עוד מספר שנים ללימודי התמחות ברפואת החניכיים או בכירורגיית הפה והלסתות בבית חולים.

קראו עוד על הדרישות המקצועיות מהרופאים ומהצוות המקצועי של כללית סמייל

כמו שאנחנו מקפידים על איכות הרופאים המטפלים, כך אנחנו גם מקפידים על איכות החומרים! חברות שתלים ומחרטות צצות כפטריות לאחר הגשם וברור שלא לכולן אותה רמה של איכות והתמקצעות.

אך חברות השתלים, שהשתלים מתוצרתן נמצאים בשימוש במרפאות כללית סמייל, הן כאלה שנמצאות בין חברות שתלים המוכרות והמובילות בעולם. ביניהן חברה אמריקאית שמייצרת שתלים בכל תחומי הרפואה ושתי חברות שמקורן בישראל אך נרכשו על ידי חברות בינלאומיות הגדולות בעולם בתחומן. אחת מחברות השתלים היא החברה החמישית בגודלה בעולם!

הדרישות שלנו מעצמנו הן הגבוהות ביותר. אנחנו ממשיכים בכל רגע נתון לחפש אחר דרכים חדשות להמשיך ולשמור על איכות הציוד והחומרים הדנטליים הגבוה ביותר ולתת לכם חוויית טיפול שאין משתווה לה. לכן בפעם הבאה כשאתם נכנסים לאחת ממרפאות כללית סמייל, היו סמוכים ובטוחים שאתם מקבלים את המובחר והטוב ביותר ומטופלים בידיים טובות.

איך פונים לטיפול?

מאמרים מומלצים

 • רופאי כללית סמייל

  איך לבחור רופא שיניים?

  קראו עוד arrow icon
 • רופאי כללית סמייל

  הרופאים והמומחים בכללית סמייל - מקצוענים אחד-אחד

  קראו עוד arrow icon
 • תיאום ציפיות עם רופא השיניים מונע בעיות

  תיאום ציפיות עם רופא השיניים מונע בעיות

  קראו עוד arrow icon
 • זוג מבוגר - רפורמה

  טיפולי שיניים מסובסדים למבוגרים – כל מה שצריך לדעת

  קראו עוד arrow icon