טיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים – כל מה שצריך לדעת

רופאי כללית סמייל

התמודדות עם סרטן יכולה לשנות את החיים מהקצה אל הקצה. חולים רבים נאלצים לשים את המאבק במחלה כעדיפות ראשונה ומשקיעים זמן רב בטיפולים ובשיקום. המדריך הבא נוצר בשביל לעזור ולו במעט, וליידע אתכם בכל הזכאויות שלכם בתחום בריאות הפה, מהמדינה וגם מאיתנו בכללית סמייל

סרטן הוא שם כללי לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם. על פי נתוני משרד הבריאות עולה שבכל שנה מתגלים בישראל כ-30,000 חולי סרטן חדשים. קיימים יותר מ-200 סוגי סרטן שונים, התוקפים את הגוף בדרכים שונות, ולכל אחד מהם דרכי התמודדות וטיפולים שונים. חלק מהחולים נאלצים להפוך את המאבק במחלה למרכז חייהם וחלק מצליחים להמשיך בשגרת החיים הרגילה לצד הטיפולים. מה שבטוח הוא שכולם נדרשים להתמודד עם מצבים שלא הכירו בעבר.

אנחנו בכללית עומדים לצד החולים ברגעים הקשים שבהם הם נמצאים ורוצים לסייע. במהלך המחלה וההחלמה המטופלים נתקלים בשאלות רבות ונזקקים למידע נגיש ככל האפשר בתחומים רבים. כדי להקל ולו במעט, ולסייע לחולים לעבור את תקופת ההחלמה ואת הטיפולים בצורה הטובה ביותר ריכזנו במדריך קצר וברור מידע מקיף ומעמיק לגבי טיפולי הפה והשיניים להם זכאים החולים מהמדינה, וגם מאיתנו בכללית.

מרבית המידע שמוצג כאן נכלל גם בחוברת מודפסת שמקבלים לקוחות כללית שאובחנו כחולים אונקולוגיים, ובנוסף המידע המפורט נמצא גם ב"מדריך המלא למטופלים אונקולוגיים" באתר כללית, אותו תוכלו למצוא כאן.

על תהליך קבלת ההחזרים המגיעים לכם ולהורדת טופס לחולה האונקולוגי המשיכו לקרוא עד תום הכתבה.

טיפולי שיניים למטופל אונקולוגי לפני טיפול כימותרפיה או קרינה

חולה הנמצא לפני טיפול כימותרפי או טיפול הקרנות נאלץ לעיתים לעבור גם טיפולי שיניים משקמים או משמרים לפני התהליך. חולים כאלה יוכלו לקבל החזרים על טיפולי השיניים אותם הם יעברו מתאריך גילוי המחלה האונקולוגית ועד תחילת הטיפול הכימותרפי או הקרינתי.

להלן סוגי הטיפולים עליהם ניתן לבקש החזר:

 • טיפולים משמרים הכוללים: הסרת אבנית, סתימות, עקירות, צילומים ועוד.
 • טיפולים משקמים הכוללים: תותבות וכתרים משרף (כתרי אקריל זמניים), אך אינם כוללים כתרי חרסינה.

מהו גובה ההחזר ואיפה ניתן לבצע את הטיפול?

 • את כל הטיפולים ניתן לקבל במסגרת מרפאות "כללית סמייל" בהנחה של 50% ממחירון "כללית סמייל" לטיפולים הכלולים בסל.
 • לחלופין ניתן לעשות את הטיפולים באופן פרטי ולקבל החזרים על סך 50% לפי תעריפי הטיפולים של כללית.
 • אם מטופל עושה טיפולי שיניים בבית חולים ציבורי הוא זכאי להחזר של 50% מההוצאה בפועל ולא יותר מהתעריף של משרד הבריאות.

לקבלת ההחזרים ניתן לפנות למרפאת האם בכללית בצירוף סיכום מחלה, תוכנית לטיפול שיניים, אישור רופא מוסמך של כללית וחשבונית מס-קבלה מקורית או קבלה מקורית.

חולים אונקולוגיים

טיפולי שיניים למטופל שנמצא לאחר טיפולי כימותרפי או קרינתי

מדובר על טיפול משמר או משקם בשרף, הניתן לחולה אונקולוגי הנמצא אחרי טיפול כימותרפי או קרינתי.

 • טיפולים משמרים הכוללים: צילומים, עקירות, סתימות, הסרת אבנית.
 • טיפולים משקמים הכוללים: תותבות וכתרים משרף (כתרי אקריל זמניים), אך אינם כוללים כתרי חרסינה.

מהו גובה ההחזר ואיפה ניתן לבצע את הטיפול?

 • את כל הטיפולים ניתן לקבל במסגרת מרפאות "כללית סמייל" בהחזר של 100% לטיפולים הכלולים בסל (הטיפולים שלא כלולים בסל יינתנו בתשלום).
 • לחלופין ניתן לעשות את הטיפולים באופן פרטי ולקבל החזרים על סך 100% לפי תעריפי הטיפולים של כללית.
 • אם מטופל עושה טיפולי שיניים בבית חולים ציבורי הוא זכאי להחזר ההוצאה בפועל, אך לא יותר מהתעריף של משרד הבריאות.

טיפולי שיניים והחזרים לפני טיפול בביספוספונטים או ב-Denosumab

 • טיפולי שיניים מונעים, משמרים ומשקמים (טיפול מקדים בלבד) יינתנו לחולים אונקולוגיים לפני תחילת הטיפול בביספוספונטים או ב-Denosumab בשל מיאלומה נפוצה או בגלל גרורות לעצמות.
 • את כל הטיפולים ניתן לקבל במסגרת מרפאות "כללית סמייל" בהנחה של 50% ממחירון "כללית סמייל" לטיפולים הכלולים בסל. לחלופין ניתן לעשות את הטיפולים באופן פרטי ולקבל החזרים על סך 50% לפי תעריפי הטיפולים של כללית.
 • אם מטופל עושה טיפולי שיניים בבית חולים של כללית או בבית חולים ציבורי הוא זכאי להחזר של 50% מההוצאה בפועל ולא יותר מהתעריף של משרד הבריאות.

איך פונים לקבלת ההחזר?

לקבלת ההחזר יש לפנות למרפאת האם בכללית בצירוף המסמכים הבאים: סיכום מחלה, תוכנית טיפול שיניים, אישור רופא אונקולוג המפנה לטיפול השיניים, אישור בקר שיניים ארצי בתיאום עם ממונה הסל במחוז וחשבונית מס-קבלה מקורית או קבלה מקורית.

טופס חולה אונקולוגי

כדי שתוכלו לקבל את ההחזרים המגיעים לכם חשוב לפנות לרופא האונקולוג שלכם עוד לפני התחלת טיפול השיניים ולבקש ממנו למלא את הפרטים המופיעים בטופס לחולה האונקולוגי של כללית סמייל – להורדה לחצו כאן.

כשאתם מגיעים למרפאה יש למסור את הטופס המלא לגורם המטפל במרפאה. לאחר שרופא השיניים יבצע בדיקה קלינית וצילומים (אלה נעשים על חשבון המטופל עד החלטה האם קיימת זכאות לשירות בהתאם להנחיות סל השירותים, אם תימצאו זכאים, עלות הצילומים והבדיקה יוחזרו לכם) הוא יבנה עבורכם תוכנית טיפול מומלצת.

תוכנית הטיפול תועבר לבדיקת זכאות במשרד המרפאה על פי הכללים הקבועים בסל השירותים. עבור טיפולי שיניים הכלולים בסל השירותים, המטופלים לא יחויבו כלל. עבור טיפולי שיניים שאינם כלולים בסל הבריאות המטופלים יחויבו בתשלום על פי תעריף כללית סמייל (מומלץ לפנות למשרד המרפאה כדי לקבל את המידע המלא על התעריפים).

אני רוצה עוד מידע

אנחנו בכללית סמייל ובכללית בכלל משתדלים עד כמה שניתן לעמוד לצד החולים האונקולוגיים בטיפול ובניהול המחלה, אם אתם מרגישים שלא קיבלתם מענה מספק לגבי הנושא, אנחנו מזמינים אתכם ליידע אותנו במייל, ונשתדל לחזור אליכם במהרה: clalit4u@clalit.org.il

ניתן גם לפנות למוקד המידע של כללית בטלפון 2700*

מאמרים מומלצים

 • זכאות ללקוח כללית

  זכאות ללקוחות כללית

  קראו עוד arrow icon
 • טיפולים משמרים ב-20 ש"ח

  טיפולי שיניים משמרים ב-20 ₪: מחייכים כל הדרך למרפאה

  קראו עוד arrow icon
 • זוג מבוגר - רפורמה

  טיפולי שיניים מסובסדים למבוגרים – כל מה שצריך לדעת

  קראו עוד arrow icon
 • טיפולי שיניים בסל הבריאות

  שירותי בריאות השן בסל הבריאות: כך תמצאו את כל המידע

  קראו עוד arrow icon