סריקה אינטרה-אוראלית דיגיטלית: הטכנולוגיה של המחר בכללית סמייל

3,000 תמונות בדקה היוצרות "תעודת זהות ביומטרית" של הפה והשיניים: טכנולוגיה דיגיטלית חדישה במרפאות נבחרות מאפשרת סריקה בתלת-ממד בתוך חלל הפה שמסייעת ביצירת כתרים אסתטיים בדיוק מקסימלי ובמינימום זמן

ביצוע טיפולים משקמים של שחזור שן שעברה טיפול שורש, שן שנזקקת להשלמת כותרת אסתטית או שיקום על גבי שתל, למעשה כל שן הזקוקה לכתר – הצריכו עד היום סדרת טיפולים שכללה כ-4 מפגשים במרפאת השיניים. הטכנולוגיה שמשפיעה על כל תחום בחיים שלנו, וכבר שיפרה באופן ניכר את רפואת השיניים טורפת שוב את הקלפים ומציעה כיום סריקה תלת-ממדית שנקראת גם "סריקה אינטרה-אוראלית דיגיטלית" והיא מקצרת את כל התהליך ומציעה הקלה באי-הנוחות ופחות מפגשים. השירות זמין כבר היום במרפאות נבחרות של כללית סמייל.

בהתקשרות הראשונית עם מרפאת השיניים הקרובה אליכם מומלץ לשאול אם השירות של סריקה אינטרה-אוראלית דיגיטלית קיים ונגיש ללקוחות המרפאה.
לחיפוש המרפאה הקרובה אליכם

סרטון הדגמה

צפו בהדגמה קצרה של הסריקה במכשיר החדשני:

איך זה עובד?

הטכנולוגיה החדשה היא בעצם מכשיר הסורק את חלל הפה, הוא סורק ומצלם את הפה בדיוק מירבי ומייצר הדמיה תלת-ממדית של מבנה הפה והשיניים של המטופל. אם תרצו אפשר לכנות את זה "תעודת הזהות הביומטרית" של הפה שלכם. מהסריקה הזאת מייצרים דגם ממוחשב של הפה והשיניים, תנאי שמאפשר לטכנאי השיניים להכין כתר אסתטי קבוע בזמן קצר, ומאפשר גם לסיים את הטיפול כולו כבר לאחר 2 מפגשים בלבד.

לאילו טיפולים זה מתאים?

סריקה אינטרה-אוראלית דיגיטלית יכולה להתאים לסוגים שונים של טיפולים, ויכולה להתאים גם לכל שיקום על גבי שיניים או שתלים. לעיתים בשיקום נרחב ביותר הכולל את רוב קשת השיניים נידרש לחזור לשיטה הישנה הכוללת מטבע בעזרת חומרים סילקוניים. כך גם בתותבות שמצריכים גם קבלת העתק רקמות רכות, אלו מקרים שהסריקה התלת-ממדית לא מצאה להם פתרון עדיין. הסריקה יכולה לשמש אותנו לעיתים לקבלת תמונת השיניים והפה גם לפני וגם אחרי טיפול ליישור שיניים.

סריקה אינטרה-אוראלית דיגיטלית היא פתרון יעיל לטיפולי שחזור אסתטיים:

 • שחזור שן שעושים מחומרים קרמיים בצבעי שן להשלמה של שן בודדת.
 • כתרים שנועדים לשיקום שיניים מלא או אפילו לשיקום חוסר בשן ושיקום על-ידי גשר בשיניים.
 • מבנים וכתרים קרמיים שמשמשים לשיקום על שתלים דנטליים.
 • בטיפולים מורכבים יותר המכשיר מאפשר לייצר גשר זמני מדויק.

איך הכינו כתרים עד כה?

כאמור עד כה טיפול משקם או משחזר שכזה נפרש על פני כ-4 מפגשי טיפול במרפאת השיניים והוא כלל את השלבים הבאים:

 • מפגש ראשון שבו ממתחילים בהכנת השן, עוברים לביצוע כתר זמני, ממשיכים בלקיחת מטבע באמצעות כף פלסטית ועליה חומר סילקוני דמוי פלסטלינה המוכנס לפה למספר דקות, מתקשה ומאפשר יצירת תבנית של פי המטופל. אחרי כל זה מעבירים את התבנית, שמעתיקה את מבנה שיני המטופל, מהמרפאה לטכנאי במעבדה, והוא יוצק לתוכה גבס ובונה מודל שלפיו בונים את כתר החרסינה, בדרך כלל על בסיס מתכת.
 • במפגש הבא (השני), הרופא מודד את התאמת בסיס המתכת לפה של המטופל.
 • במפגש השלישי מרכיב הרופא את השן החדשה בפה של המטופל. כאן חשוב לעצור ולהבין שלמרות האורך והמורכבות של התהליך לא תמיד הדגם שנבנה זהה אחד לאחד לפי המטופל ולכן לעיתים עולה צורך בתיקון והתאמה נוספים מה שמביא למפגש טיפול נוסף אחד לפחות. בתיקונים חוזרים במפגש נוסף ולעיתים שניים, כדי להתאים את השן לפה המטופל. מדוע הדגם עלול להיפגע? זה קורה לעיתים כי היציקה עשויה גבס והיא עלולה להתרחב או להשתנות בגלל תנאים פיזיים כמו: חום, קור או תזוזה של המיטבע.
 • במפגש הרביעי אם עלה הצורך מבצעים את ההתאמה הנוספת והרכבת השן החדש

סריקה אינטרה-אוראלית

מהם השלבים בסריקה?

אחרי שעברנו על הקושי והמורכבות בשלבים של הטיפול שהיה נפוץ עד כה, ננסה לראות איך הסריקה החדשה מייעלת, מזרזת ומשפרת את התהליך כולו:

 • שלב ראשון – סריקה ולקיחת מידות: זהו השלב שמקצר את כל התהליך, ובו מבצעים את הסריקה בעזרת המכשיר החדיש שמכיל שלוש מצלמות זעירות. קצת על המכשיר החדיש: הסורק האינטרה אוראלי נראה קצת כמו מברשת שיניים, אבל מתפקד יותר כחללית. המצלמות שלו סורקות את השן או את האזור הזקוק לשחזור מכמה צדדים וזוויות בקצב של כ-3,000 תמונות בדקה הן יוצרות צילום קליני מדויק ומושלם של השן ושל חלל הפה. הנתונים מהצילום מועברים למחשב ובכל הזמן הזה המטופל לא חש בכאב או באי-נוחות.
 • שלב שני – הכנת הבסיס: הנתונים מועברים כאמור למחשב שמייצר מהם מודל של הכתר. המודל והנתונים נשלחים בצורה דיגיטלית ומאובטחת למעבדה ושם יוצרים חריטה ממוחשבת של היצירה השיקומית בחומרים קרמיים שאינם מכילים מתכת. היתרון של המחשב, בנוסף לדיוק והנוחות הוא העובדה שהוא יכול לבחון, לזהות ולהתריע כבר בשלב הזה טרם בניית הכתר בשיניים אם שקיימת בעיה כלשהי במידות הפה – למשל אם לא קיים רווח מספיק בין השיניים.
 • שלב שלישי – הרכבת השן: בסופו של התהליך הקצר במעבדה, מרכיבים את היצירה השיקומית בפה של המטופל. התהליך החדש מאפשר להגיע לתוצאה מושלמת, אסתטית ומדויקת והמטופלים נהנים משיניים חדשות ברמת התאמה גבוהה בזמן קצר ועם נוחות מקסימלית. היתרון המשמעותי ביותר הוא שבטיפול בטכנולוגיה הזאת לא נדרש לחזור ולבצע התאמות ומדידות נוספות של הפה מלבד המדידה והצילום הראשוני.

ד"ר חגי סלוצקי הוא הרופא הראשי של רשת כללית סמייל

איך פונים לטיפול?

השירות ניתן במרפאות נבחרות ברחבי הארץ, לכן בהתקשרות הראשונית עם מרפאת השיניים הקרובה אליכם מומלץ לשאול אם השירות של סריקה אינטרה-אוראלית דיגיטלית קיים ונגיש ללקוחות המרפאה.

באתר: מזמינים תור אצל רופא השיניים באתר או באפליקציית כללית

בוואטסאפ: לוואטסאפ עם נציג

בטלפון: חפשו מרפאת כללית סמייל לפי אזור או סוג טיפול שמעניין אתכם